اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
رطوبت سنج غلات

توضیحات آگهی

میزان رطوبت و وزن مخصوص یا وزن حجمی گندم و سایر غلات، دانه های روغنی و حبوبات از مهم ترین ویژگی این محصولات می باشد که هم از نقطه نظر اقتصادی و هم از جنبه های فنی اهمیت بسیار دارد. برای حفظ سلامت، کیفیت و جلوگیری از ضایعات محصولات فوق الذکر در مراحل مختلف برداشت، خرمن کردن، نگهداری و فرآیندهای تبدیل آن ها در کلیه مراحل می بایستی رطوبت و وزن مخصوص آن ها به طور دقیق اندازه گیری و کنترل شود.
وزن مخصوص گندم و سایر غلات، همچنین حبوبات و دانه های روغنی یکی از ویژگی های مهم آن ها به شمار می رود. دانه های آسیب دیده، باد خورده، دانه های نشاسته ای، همراه داشتن مواد خارجی و رطوبت بالا باعث کاهش وزن مخصوص می شود. بنابراین پایین بودن وزن مخصوص معرف پایین بودن کیفیت آن ها می باشد. دانه های سالم، تمیز، گندم های شیشه ای و پایین بودن رطوبت باعث بالا رفتن وزن مخصوص گندم می شود. وزن مخصوص را بر حسب کیلوگرم به هکتولیتر و یا پوند به بوشل تعیین می نمایند.
برای اندازه گیری رطوبت و وزن مخصوص یا وزن حجمی، کمپانی دیکی جان (Dickey-John) امریکا بزرگ ترین و معروف ترین سازنده دستگاه هی آزمایشگاهی مخصوص غلات و دانه های روغنی بوده که با بالاترین کیفیت، دقت و سرعت در بخش های کشاورزی، صنایع غذایی، دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و سازمان های مختلف قرار گرفته است.

شرکت پاک فن نماینده انحصاری کمپانی دیکی جان امریکا در ایران