اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
فروش اسانس دود با کیفیت

توضیحات آگهی

فروش اسانس دود در تجریش
عصاره دود چیست
همانطور که ذکر شد در گذشته یکی از روش های نگهداری و افزایش ماندگاری مواد غذایی و جلوگیری از فاسد شدن آن ها، علاوه بر فریز کردن و نمک سود کردن، دودی کردن مواد غذایی بود. دودی کردن مواد و محصولات غذایی در گذشته بدین صورت بود که محصولاتی مانند برنچ، ماهی و گوشت را چند ساعت (بین 8-10 ساعت) در معرض مستقیم دود حاصل از سوزاندن چوب درختان قرار می دادند تا بو و طعم دود حاصله را به خود بگیرد. اما امروزه این روش منسوخ شدن و دودی کردن مواد غذایی صرفا جهت تنوع در طعم و و بوی آن ها صورت می گیرد. همچنین این روش با به دست آمدن عصاره دود از بین فته و این اسانس کار را برای طرفداران عطر و طعم دود آسان کرده است. کافی است برای دودی کردن مواد غذایی چند قطره اسانس دود به آن ها اضافه شود. با تهیه عصاره دود می توانید موارد استفاده اسانس دود را در خانه بیشتر کرده و غذاهای خوشمزه و خوش طعم درست کنید.

موارد استفاده از اسانس دود
روش تهیه اسانس دود
روش تهیه اسانس دود از طریق سوزاندن چوب صورت می گیرد. در واقع عصاره دود حاصل از دود سوزاندن چوب درختان است که به روش تقطیر تصفیه و تغلیظ می شود و با افزوده شدن کمی آب یا روغن به آن به عصاره و اسانس دود تبدیل می گردد. در برخی موارد روش تهیه اسانس دود به صورت گاز داخل کپسول بوده و روی محصولات اسپری می شود. لذا شما می توانید طرز تهیه اسانس دود در منزل را نیز به سادگی تجربه کنید. البته طرز تهیه اسانس دود در منزل با سختی هایی از جمله تقطیر و تغلیظ آن همراه است لذا امروزه عصاره دود به صورت آماده با بهترین کیفیت در بازار عرضه می شود و می توانید با خرید اسانس دود به عنوان اسانس دود سوسیس یا اسانس کالباس از آن استفاده کنید.

اسانس دود سوسیس
موارد استفاده اسانس دود
امروزه موارد استفاده اسانس دود بسیار متنوع شده است و در انواع محصولات از جمله اسنک ها و فراورده های گوشتی می توان عطر و طعم دود را احساس کرد. از دیگر موارد استفاده اسانس دود می توان به استفاده از اسانس دود برای سوسیس و یا اسانس دود برای کالباس اشاره کرد. امروزه استفاده از اسانس دود دیگر برای افزایش ماندگاری مواد غذایی نیست بلکه تولید کنندگان محصولات با طعم دودی با تولید محصولات متنوع تر با استفاده از این اسانس، تنها در جهت تنوع در عطر و طعم غذاها این کار را می کنند و در تلاشند طعم غذاهای شما را بهتر و دلپذیرتر کنند. با توجه به امکان افزایش مدت زمان نگهداری مواد غذایی از طریق فریز کردن آن ها و نگهداری در یخچال و فریزر، هدف از دودی کردن مواد غذایی صرفا افزایش طعم بهتر در آن هاست و نه چیز دیگر. عصاره دود دارای ترکیبات آروماتیک بوده که سبب بهتر شدن کیفیت و طعم محصولات غذایی می شود. به همین دلیل است که اغلب افراد طعم دودی مواد را ترجیح می دهند. به همین دلیل است که مواد غذایی که روی چوب آتش تهیه می شوند طعم دلپذیرتری برای افراد دارند. حتی چای که روی آتش درست شود طعم متفاوتی نسبت به چای های روزمره دارد. می توانید با تهیه اسانس دود از آن در انواع غذاها به ویژه غذاهای آبکی مانند انواع خورشت و خوراک استفاده کنید. البته از آنجا که موارد مصرف اسانس دود بسیار گسترده شده است، این مسئله سبب نگرانی بسیاری از مصرف کنندگان شده و حتی شایعاتی به دنبال دارد. اسانس دود را می توانید در انواع سس نیز استفاده کرده و به عنوان طعم دهنده دودی در موارد مختلف از آن استفاده کنید. برای طرز تهیه کالباس مرغ با اسانس دود می توانید به ایران کوک مراجعه کنید.

اگروفودز را همیشه در جیب خود داشته باشید! دانلود اپلیکیشن اندرویدی اگروفودز از کافه بازار:
دانلود