اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ حسین چمنی، مشاور انجمن صنایع لبنی ایران، در نشست خبری به مناسبت روز جهانی شیر، به مقایسه سرانه مصرف شیر در ایران و میانگین جهانی پرداخت و گفت: بنا بر اعلام وزارت بهداشت سرانه مصرف شیر در کشور کمتر از ۷۰ کیلوگرم است، همچنین آمار نشان می دهد،  ۸ دهک پایین جامعه بسیار کمتر از ۷۰ کیلوگرم در سال شیر مصرف می‌کنند. 

وی ادامه داد: این در حالی است که متوسط سرانه مصرف شیر در ۲۷ کشور اروپایی بیش از ۲۶۰ کیلوگرم است و کشورهای توسعه یافته تلاش زیادی می‌کنند که سرانه مصرف این محصول را به بیش از این رقم افزایش دهند.

چمنی دلیل تلاش این کشورها برای افزایش مصرف شیر را تاثیر آن بر سلامت و اقتصاد کشورها عنوان کرد.

وی افزود: در یک مقایسه خواهید دید که افراد مسن در این کشورها از سطح سلامت و کارایی بالاتری برخوردار هستند و نه تنها هزینه کمتری به کشورشان تحمیل می‌کنند، بلکه نیروهای فعال اقتصادی نیز هستند.

چمنی با اشاره به کاهش قدرت خرید مردم در پی افت ارزش پول ملی، گفت: کاهش قدرت خرید مردم مصرف لبنیات کاهش را کاهش داده است اما، کاهش چشمگیر مصرف لبنیات در مرحله اول اجرای هدفمندی یارانه‌ها در دولت نهم  با ۴۰ درصد افت اتفاق افتاد و قابل پیش بینی است که در هدفمندی فعلی یارانه‌ها  که ۲۰ اردیبهشت آغاز شده است نیز افت مصرف این محصول ارزشمند را خواهیم داشت.

وی معتقد است؛ با کاهش مصرف شیر در کشور سه گروه متضرر می‌شوند که این سه گروه شامل دولت با از دست رفتن فرصت های شغلی، افزایش هزینه‌های بهداشت و درمان و کاهش تولید ناخالص ملی است، گروه دوم صنایع لبنی هستند که ‌درآمد آن‌ها به شدت کاهش خواهد یافت و گروه سوم مهمترین گروه متضرر مردم هستند که، با مشکلات تغذیه‌ای و بیماری مواجه می‌شوند.

چمنی با تاکید بر اینکه دولت باید برنامه‌هایی جهت افزایش سرانه مصرف شیر برای افزایش سلامت مردم با توجه به شرایط نامساعد اقتصادی داشته باشد، اظهار کرد: یکی از تاثیرگذارترین این برنامه ها می‌تواند آغاز دوباره طرح توزیع شیر مدارس باشد.

وی یادآور شد: در مقطعی ایران بزرگترین مجری طرح شیر مدارس در جهان با هدف ارتقاء سلامت دانش‌آموزان بود اما، این طرح چند سالی است بدون توجه به نتایج منفی آن برای سلامت آینده‌سازان کشور متوقف شده است.

چمنی از جمله دلایل دولت‌ها در توقف این طرح را کمبود اعتبار، نداشتن پیوست فرهنگی و نیز مجهز نبودن بسیاری از مدارس به یخچال‌های سردکن برشمرد.

چمنی با اشاره به آسیب شناسی اجرای شیر مدارس در سال‌های گذشته، گفت: اصرار بر مناقصه شیر مدارس منجر به کاهش کیفیت شیرمدارس شد و در  عین حال اصرار بر استانی کردن بودجه این طرح منجر به تاخیر در توزیع شیر مدارس شد، به نحوی که گاهی سال تحصیلی در حال اتمام بود اما، هنوز وعده های شیر مدارس توزیع نشده بود.

مشاور انجمن صنایع لبنی در پایان سخنان خود با خطاب قرار دادن مسئولان آموزش و پرورش، اظهار کرد: اگر می خواهید اشتباهات گذشته را تکرار کنید، بهتر است به سراغ شیر مدرسه نروید چون اجرای نادرست این طرح منجر به تثبیت شیرگریزی در نسل آتی خواهد شد.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *