اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی

به گزارش اگروفودز به نقل از   فارس، سرهنگ رامین پاشایی معاون اجتماعی و فرهنگی پلیس فتا انتظامی کشور در واکنش به انتشار تصاویر و فیلم هایی مبنی بر امحا و کشتار دسته جمعی جوجه ها و مرغ ها در فضای مجازی و جریحه دار شدن احساسات عمومی اظهار داشت: متاسفانه در چند وقت اخیر شاهد انتشار تصاویر مختلفی از امحای مرغ و جوجه ها بوده و در یک ماهه اخیر تعداد این فیلم‌ها شدت یافته است.

 وی با تاکید بر این مطلب که علت این موضوع ارتباطی به پلیس فتا نداشته و نهادهای نظارتی و وابسته در این زمینه باید ورود کنند اعلام کرد این که یک عده با اهداف خاص برای جریحه‌دار کردن احساسات عمومی این فیلم‌ها را تهیه و انتشار دهند جای تأسف دارد.

سرهنگ پاشایی با بیان اینکه در چند روز اخیر بالغ بر ۶ هزار تماس و کامنت با مرکز امداد و فوریت های پلیسی و همچنین پلیس فتا ثبت شده و مردم و فعالین رسانه و محیط زیست خواهان برخورد با این موضوع شده اند از هماهنگی پلیس فتا با دادستانی کشور خبر داد و گفت:پلیس فتا بر اساس جرایم رایانه‌ای مصوب سال ۱۳۸۸ و با توجه به اینکه تهیه و انتشار این تصاویر باعث جریحه دار شدن احساسات عمومی و ایجاد جو ناامنی و روانی برای مردم شده است به صورت واحد و مجزا برخورد با تهیه کنندگان و منتشر کنندگان کلیپ‌های امحای جوجه ها و مرغ ها را در دستور کار قرار داده است اگرچه اتحادیه مربوطه در این زمینه عذرخواهی کرده که ارتباطی با پلیس فتا ندارد.

 سرهنگ پاشایی اعلام کرد: پلیس فتا بر این اساس برخورد قاطع با این دسته از افراد را که باعث جریحه دار شدن احساسات مردم شده اند به طور جد در دستور کار قرار داده است.

وی از شناسایی این افراد را که در استان‌های اردبیل، قزوین و خراسان رضوی این فیلم‌ها را تهیه کرده‌اند خبر داد و افزود: با توجه به شناسایی محل وقوع این کلیپ ها، جغرافیای محل جرم به رده‌های پلیس فتای استانی اعلام شده و با هماهنگی با دادستانی این موضوع دنبال و در هفته جاری اقدامات پلیس فتا در خصوص دستگیری این افراد اطلاع رسانی خواهد شد.

 معاون اجتماعی فرهنگی پلیس فتا انتظامی کشور اعلام کرد: اقدام این افراد علاوه بر ایجاد جو روانی نامطلوب در کشور باعث حاشیه‌سازی و انعکاس و بازتاب منفی این مطالب در محافل معاند خارج از کشور داشته که با توجه به ماده قانونی و همچنین انتشار این تصاویر در بین ۷۰ تا ۸۰ میلیون کاربر فضای مجازی، پلیس فتا به این موضوع ورود کرده است.

 گفتنی است در ماه اخیر انتشار تصاویر و کلیپ های مختلفی مبنی بر امحا دسته جمعی مرغ ها و جوجه ها در فضای مجازی منتشر شده که واکنش اقشار مختلفی از مردم اعم از طرفداران محیط زیست، رسانه‌ها و خانواده ها را در پی داشته است.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *