اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

آمادگی وزارت جهاد کشاورزی برای واگذاری اختیارات کنترل بازار به اتحادیه‌ها

وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرد که برای واگذاری تمامی اختیارات و ماموریت‌های خود در زمینه کنترل بازار، واردات و توزیع کالاهای اساسی به اتحادیه‌ها و تشکل‌ها آمادگی دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، از ایرنا، وزارت جهاد کشاورزی در پاسخ گزارش روزنامه تعادل با عنوان «تحمیل زیان هنگفت به واردکنندگان!» اعلام کرد که وزیر جهاد کشاورزی در روز ۵ آذر ماه امسال از آمادگی این وزارتخانه برای واگذاری اختیارات کنترل بازار به اتحادیه‌ها خبر داده است.

بر اساس این گزارش، سید جواد ساداتی نژاد وزیر جهاد کشاورزی روز ۵ آذرماه امسال در جلسه قرارگاه امنیت غذایی بر استفاده از ظرفیت تعاونی‌ها و تشکل‌های بخش کشاورزی در تنظیم و مدیریت بازار تاکید کرد.

وی افزود: وزارت جهاد کشاورزی این آمادگی را دارد که تمام اختیارات و مأموریت‌های خود در زمینه واردات و توزیع کالاهای اساسی را به اتحادیه‌ها و تشکل‌ها واگذار کند.

وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی در جریان اجرای طرح مردمی‌سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها عملکرد بسیار مناسبی داشته‌اند، لذا معتقدیم تشکل‌ها و اتحادیه‌ها باید در سیاست‌گذاری و تصمیمات کلان بخش کشاورزی نقش داشته باشند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *