اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران: یلدا، کمبود میوه نداریم، به فکر صادرات مازاد باشیم/ توزیع میوه به وسیله شهرداری‌‌ها، خلاف رویه بازار

اسدالله کارگر گفت: در تمام میوه ‌های مورد نیاز شب یلدا نه تنها کمبود نداریم، بلکه مازاد بر تقاضای بازار، عرضه وجود دارد و باید فکری به حال صادرات این مازاد نیاز کنیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از اتاق اصناف تهران؛ اسداله کارگر، رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران عرضه میوه برای شب یلدا را بسیار مناسب خواند و توضیح داد: یلدای امسال، مازاد نیاز بر بازار میوه داریم، چرا که از ابتدای سال در تامین میوه بازار موفق عمل کردیم؛ به همین منظور با اعتماد به نفس می گویم در این جشن باستانی، تامین نیاز بازار میوه هیچ مشکلی نخواهد داشت.

وی پیش بینی کرد تا آخر سال افزایش قیمت محسوسی در بازار میوه رویت نخواهد شد و حتی در بعضی از اقلام امکان کاهش قیمت نیز ممکن است.

کارگر در ادامه گفت: امسال باید به گونه ای برنامه ریزی کنیم که نیاز داخل به طور کامل پوشش داده شود، سپس به فکر صادرات باشیم؛ چرا که مازاد عرضه بازار، باعث ضرر کشاورز خواهد شد.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: اگر توانایی صادرات ایجاد شود کشاورز نیز تشویق می شود و انشاالله به سمت افزایش تولید حرکت خواهیم کرد.

کارگر گلشن آبادی اقدامات شهرداری درباره ایجاد غرفه های فروش میوه را به ضرر میوه فروشان دانست و این اقدام را برای رقابت در بازار مضر دانست.

وی تصریح کرد: غرفه های شهرداری با اجاره بهای کم و ظرفیتهای جای پارک زیاد فعالیت میکنند، اما سایر میوه فروشان این امکانات را ندارند و از آنجا که هزینه های خدمات در تهران بسیار بالاست، اقداماتی از این دست، موجب فضای ناعادلانه میشود.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران حضور ارگان ها در بازار به شیوه های مرسوم را نامناسب خواند و توزیع میوه به وسیله شهرداری ها را خلاف رویه بازار دانست.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و سبزی تهران گفت: این سبْک دخالت مستقیم در بازار عرضه باعث ضرر اعضای اتحادیه میوه است، زیرا جایگاه های رایگان و پارکنیگ دار در اختیار فروشندگان آنها قرار می گیرد، اما اعضای اتحادیه، هیچ کدام از این ظرفیت ها را ندارند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: اتاق اصناف تهران

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *