اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

هدف گذاری تولید ۱۰۰ تن خاویار در پنج سال آینده

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و ۶ تن خاویار پرورشی تولید شده بود از هدف گذاری تولید سالانه ۲۰ هزار تن گوشت خاویار و ۱۰۰ تن خاویار طی پنج سال آینده خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از صدا و سیما ؛ معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران از پیش بینی افزایش صادرات خاویار پرورشی در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

مهدی شکوری با اشاره به اینکه افزایش سالانه تولید و به دنبال آن صادرات خاویار پرورشی به عنوان یک محصول لوکس شیلاتی و ارز آور در دستور کارسازمان شیلات ایران قرار دارد، گفت: بر اساس سیاست‌های سازمان شیلات هر ساله شاهد افزایش تعداد مزارع پرورش ماهیان خاویاری به منظور تهیه گوشت و خاویار هستیم.

معاون توسعه آبزی پروری سازمان شیلات ایران، ادامه داد: سال گذشته در مجموع بیش از ۶۰۰ تن گوشت ماهیان خاویاری و ۶ تن خاویار به بازار‌های هدف صادر شد که این امر نشان از ظرفیت بالای بازار‌های جهانی برای صادرات محصولات خاویاری است.

وی با تاکید بر اینکه نگاه ما توسعه سالانه صادرات خاویار است از پیش‌بینی افزایش صادرات خاویار پرورشی در سال ۱۴۰۱ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

شکوری در ادامه با اشاره به اینکه سال گذشته ۱۰ هزار تن گوشت ماهیان خاویاری و ۶ تن خاویار پرورشی تولید شده بود از هدف گذاری تولید سالانه ۲۰ هزار تن گوشت خاویار و ۱۰۰ تن خاویار طی پنج سال آینده خبر داد.

وی بیان داشت: در حال حاضر ۱۷۰ واحد مزرعه پرورش ماهیان خاویاری در سطح کشور فعال هستند که از این تعداد ۱۳۰ واحد دارای مجوز تولید ماهیان خاویاری هستند.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: صداوسیما

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *