اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

نماینده مردم شرق مازندران: حمایت دولت از برنج کاران ناکافی است/ کشاورزان دغدغه فروش محصول دارند

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی خواستار افزایش سیاست‌های حمایتی دولت در قبال برنج کاران داخلی شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا؛ غلامرضا شریعتی گفت: تقویت سیاست‌های حمایتی دولت از برنجکاران موجب افزایش انگیزه برنج کاران و تحقق خودکفایی در بخش کشاورزی می‌شود.

وی با اشاره به دپوی ۶۰۰هزار تن برنج سفید در کارخانه‌های شالیکوبی مازندران افزود: برنج کاران در پاسخ به ندای دولت این میزان محصول را تولید کردند؛ دولت باید با حمایت از آنان نگرانی‌های فزاینده زارعان را رفع کند.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با تاکید براینکه دولت باید با خرید تضمینی محصول برنج کاران به نگرانی‌های هرساله کشاورزان پایان دهد، تصریح کرد: اقتصاد شالی کاران متکی به محصول برنج است.

این مسئول ادامه داد: برنج در شمار کالای استراتژیک قرار دارد و تدوین سیاست حمایتی پایدار در قبال آن ضرورت دارد.

شریعتی با اشاره به نگرانی‌های برنج کاران که امنیت اقتصادی آنان را به خطر انداخته است، خاطرنشان کرد: دولت باید با تشکیل کارگروه عملیاتی تدابیر چاره‌ساز را در خصوص فروش فوری برنج امسال اعمال کند.  

وی با بیان اینکه دولت باید بگونه‌ای عمل کند که کشاورزان دغدغه فروش محصول تولیدی خود را نداشته باشند، اظهار کرد: وضعیت بازار مرکبات امسال در بازار بحرانی است.

نماینده مردم شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه با اشاره به وضعیت آشفته بازار مرکبات در سال جاری، ادامه داد: با صادرات و خرید شبکه‌ای آن‌ توسط سازمان تعاون روستایی و فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌توان بخشی از مشکلات باغداران را حل کرد.

عضو خانه ملت با تاکید بر وظیفه‌مندی وزارت خانه‌های جهاد کشاورزی و صمت در این ارتباط افزود: موضوع برنج و مرکبات کشاورزان مازندرانی از سوی خانه ملت پیگیری می‌شود.

سرویس خبری: مجلس و دولت

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *