اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

ساداتی نژاد:تسهیل صادرات محصولات مهمترین هدف‌گذاری وزارت جهادکشاورزی است

وزیر جهاد کشاورزی گفت: حمایت و تسهیل صادرات محصولات کشاورزی از جمله مهمترین هدف‌گذاری‌های وزارت جهاد کشاورزی است.

به گزارش صنعت غذا و کشاورزی به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی در چهل و یکمین جلسه قرارگاه دیپلماسی غذایی که با حضور اعضای اتاق تعاون ایران برگزار شد، افزود: در این راستا مشوق‌های صادراتی مختلفی از جمله رفع تعهد بازگشت ارز حاصل از صادرات برخی محصولات کشاورزی، کاهش و حذف تعرفه‌های صادراتی، پرداخت یارانه‌های صادراتی و … در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرار دارد.

وی با بیان این که به واسطه اقدامات صورت گرفته در یک سال شاهد رشد صادرات محصولات کشاورزی بوده‌ایم، بیان کرد: صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای هند، پاکستان، عراق، چین، روسیه و … در حال انجام است و در حال حاضر هیچ‌گونه محدودیت و ممنوعیتی از سمت کشورهای هدف صادراتی برای محصولات کشاورزی ایران وجود ندارد.

وزیر جهاد کشاورزی خاطرنشان کرد: با اعمال ممنوعیت و محدودیت‌های داخلی غیرمنتظره و یک شبه صادراتی و وارداتی در بخش کشاورزی مخالف هستیم، در این راستا برنامه بلندمدت یک ساله به بازرگانان و تجار بخش کشاورزی خواهیم داد.

ساداتی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به نقش تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی در صادرات محصولات کشاورزی، گفت: به دنبال آن هستیم که در آینده نزدیک تمام اختیارات تنظیم بازار داخل و صادرات محصولات کشاورزی را به تشکل‌ها و اتحادیه‌های تولیدی و بازرگانی بخش کشاورزی واگذار کنیم.

وی در ادامه افزود: تشکل‌ها و اتحادیه‌های بخش کشاورزی در صورت یکپارچگی و اتحاد، قابلیت حکمرانی بخش کشاورزی به عنوان خصوصی‌ترین و مردمی‌ترین بخش اقتصادی کشور را دارند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *