اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان: کمبودی در عرضه میوه شب یلدا نداریم

اکبر یاوری گفت: با توجه به فراوانی عرضه در برابر تقاضا، کمبودی در توزیع میوه شب یلدا نداریم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ اکبر یاوری گفت: با توجه به کاهش تقاضا در برابر عرضه، بازار میوه راکد است.

او قیمت کنونی هرکیلو انار دماوند را ۴۰ هزارتومان اعلام کرد و گفت: نرخ هرکیلو انار ساوه و شیراز ۱۵ تا ۲۵ هزارتومان، ازگیل ۴۵ هزارتومان، سیب زرد درختی ۲۵ تا ۳۰ هزارتومان، سیب قرمز درختی ۱۵ تا ۲۵ هزارتومان، کیوی ۲۰ هزارتومان، نارنگی انشو ۲۰هزارتومان و نارنگی یافا ۱۵ تا ۲۰ هزارتومان است.

یاوری می گوید: هم اکنون هرکیلو خیار گلخانه با نرخ ۱۲ تا ۱۴ هزارتومان، خیار بوته ای ۸ تا ۱۰ هزارتومان، خیار اصفهان ۸ تا ۱۰ هزارتومان، پرتقال شمال ۱۰ تا ۱۲ هزارتومان، پرتقال ناول جنوب ۲۵ تا ۲۸ هزارتومان، موز ۴۵ هزارتومان و هندوانه ۷ تا ۸ هزارتومان در میدان مرکزی و با احتساب سود منطقی در خرده فروشی عرضه می شود.

رئیس اتحادیه بارفروشان میدان مرکزی ادامه داد: با توجه به صادرات پیاز به پاکستان، انبارها خالی است که این امر منجر به افزایش قیمت شده است. 

او قیمت کنونی هرکیلو پیاز قرمز را ۱۷ هزارتومان و پیاز زرد و شیری ۱۲ تا ۱۵ هزارتومان اعلام کرد و گفت: با استمرار روند فعلی صادرات پیش بینی می شود که روند صعودی قیمت در بازار ادامه یابد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه بارفروشان گفت: با توجه به فراوانی بار، کمبودی در عرضه میوه شب یلدا نداریم.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *