اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران: پرتقال در بازار فراوان شد/ عقب نشینی قیمت پرتقال تا نرخ‌های ۵ سال پیش

اسدالله کارگر با بیان این که در سال زراعی جاری آفتی و صدمه ای به تولید مرکبات نخورده است و شاهد فراوانی مرکبات از جمله نارنگی و پرتقال هستیم گفت: ارزانی بیش از حد خوب نیست وهزینه تولید کننده را تامین نمی کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از تسنیم؛ اسدالله کارگر رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران اظهار داشت: در سال زراعی جاری آفتی و صدمه ای به تولید مرکبات نخورده است و  شاهد فراوانی مرکبات از جمله نارنگی و پرتقال هستیم.

وی افزود: قیمت پرتقال تامسون شمال در میدان مرکزی میوه و تره‌بار تهران و به صورت عمده بر اساس کیفیت با قیمت‌های ۶ هزار تومان، ۱۰هزار تومان تا ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد که در خرده فروشی‌ها این محصول حداکثر با ۳۵ درصد سود قابل فروش است.

وی گفت: قیمتی که پرتقال اکنون در بازار به فروش می رسد نزدیک به قیمت های ۵ سال قبل است اما باید توجه داشت که ارزانی بیش از حد هر میوه و تره باری خوب نیست زیرا هزینه تولید کننده را تامین  نمی کند.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره‌بار تهران ادامه داد: با توجه با اینکه امکان نگهداری مرکبات برای تولید کنندگان وجود ندارد، مجبور هستند محصول خود را به بازار عرضه کنند و در نتیجه با عرضه بیش از حد این محصول مواجه هستیم.

وی تصریح کرد: پرتقال ناول جنوب البته قیمت های متفاوتی دارند و با قیمت های هر کیلوگرم ۲۰  هزار تومان، ۲۵ هزار تومان و ۳۰ هزار تومان در میادین مرکزی میوه و تره بار به فروش می رسد.

کارگر اظهار داشت: قیمت هر کیلوگرم نارنگی انشو نیز به قیمت های ۱۰ هزار تومان، ۲۰ هزار تومان و ۲۵ هزار تومان و نارنگی یافا ۱۵ هزار تومان، ۲۰ هزار تومان و ۲۵ هزار تومان به فروش می رسد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *