اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

وفور بادام هندی قاچاق در بازار/ مردم شکایت یلدایی از اصناف را در ۱۲۴ ثبت کنند

معاون بازرسی و نظارت اتحادیه آجیل و خشکبار تهران گفت: با توجه به اینکه بادام هندی در کشور تولید نمی شود و از طرفی واردات این محصول ممنوع است اما به وفور در همه آجیل فروشی‌ها مشاهده می‌شود که نشان دهنده حجم بالای قاچاق است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از تسنیم؛ احمد هاشم پور، معاون بازرسی و نظارت اتحادیه آجیل و خشکبار تهران اظهار داشت: آجیل در بازار فراوان است و ما در تلاشیم تا با برگزاری فروش فوق العاده در آجیل فروشی ها، قیمت آن را برای مصرف کننده کمتر کنیم.

وی همچنین از فراوانی بادام هندی در بازار با وجود ممنوعیت واردات خبر داد و گفت: با توجه به این که بادام هندی در کشور تولید نمی شود و از سوی دیگر واردات بادام هندی ممنوع است، هر آجیل فروشی، حتما بادام هندی دارد. این نشان دهنده حجم بالای قاچاق است.

معاون بازرسی و نظارت اتحادیه آجیل و خشکبار تهران  ادامه داد: برای رفع این مشکل منتظر تصمیم گیری سران سه قوا هستیم تا بتوانیم شاهد واردات رسمی بادام هندی به کشور باشیم و در این زمینه حمایت اتاق اصناف ایران را می خواهیم.

مردم شکایت یلدایی از اصناف را در ۱۲۴ ثبت کنند

بهنام نیک منش، معاون بازرسی نظارت اتاق اصناف ایران نیز گفت: بازرسان اتحادیه ها و اتاق های اصناف برای نظارت بر نحوه عملکرد واحدهای صنفی مشارکت کننده در طرح فروش فوق العاده فعال شده اند و مردم نیز می توانند شکایات خود را در سامانه ۱۲۴ ثبت کنند.

وی افزود: سال های گذشته، اصناف از برگزاری نمایشگاه های مناسبتی که از سوی شهرداری ها برگزار می شد، گلایه های شدیدی داشتند. امروز، مشارکت در تخفیف ویژه و فروش فوق العاده تجربه خوبی خواهد بود تا در ماه های آینده و با فرا رسیدن ایام نوروز، نمونه ای از همکاری واحدهای صنفی در فروش فوق العاده را به دولت نشان دهیم.

مصطفی کیافر، معاون بازرسی و نظارت اتاق اصناف تهران نیز بیان کرد: گروه های بازرسی ویژه اجرای طرح فروش فوق العاده شب یلدا آماده شده اند. در این راستا هماهنگی هایی شده است تا بازرسان بیشتر به صورت ارشادی و نظارتی سرکشی کنند.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *