اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

ویدیو؛ رئیس سازمان دامپزشکی در گفتگو با اگروفودز: کلیه مراکز عرضه و تولید محصولات پروتئینی رتبه بندی می شوند

رئیس سازمان دامپزشکی کل کشورمی گوید: این سازمان با نگرشی جدید به تولیدکنندگان دارد و با نظارت بر واحدهای تولیدی به عنوان یک مشاور سعی درحمایت از تولید محصولات با کیفیت و ماندگاری بالاست.

دکترسید محمد آقامیری، معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی کل کشور در گفتگویی با خبرنگار پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی “اگروفودز” در حاشیه مراسم تفاهنامه این سازمان با انجمن صنعت گوشت، بسته بندی و پروتئینی کشور گفت: سازمان دامپزشکی در راستای همکاری همه جانبه با تشکل‌ها، انجمن‌ها و اتحادیه‌ها در نظر دارد که پیش ممیزی کلیه مراکز عرضه، بسته بندی و تولید محصولات پروتئینی با منشا خام دامی را توسط تشکل‌ها انجام دهد.

وی افزود: در این فرآیند، یک مرحله پیش ممیزی داریم که توسط انجمن‌ها صورت می‌گیرد که هر سه ماه یکبار طبق دستورالعمل‌های ابلاغی و سیاست‌های اجرایی سازمان دامپزشکی انجام می‌شود و بعد از آن خود سازمان دامپزشکی براساس چک لیست‌هایی که در اختیار دارد، نیز هر شش ماه یکبار مراحل ممیزی را انجام می‌دهد.

آقامیری بیان داشت: براساس این پیش ممیزی و ممیزی قرار است به زودی کلیه مراکز از جمله مراکز عرضه، تولید، بسته بندی وکشتارگاه‌ها رتبه بندی شوند.

وی ادامه داد: علاوه بر این مورد، برای حفظ حقوق مصرف کنندگان،خود محصولات تولیدی مراکز نیز بر اساس یک سری پروتکل‌ها و دستورالعمل هایی که در سازمان دامپزشکی تهیه شده است، رتبه بندی خواهند شد که  مردم بدانند چه نوع کالایی را از لحاظ بهداشتی و کیفی مصرف می‌کنند.

دکتر آقامیری افزود: با اجرای این طرح مردم قادر خواهند بود اصالت محصولی که خریداری می‌کنند را تشخیص دهند و بدانند که کالای مربوطه در چه واحدی و با چه کیفیتی تولید شده و با خیال راحت بتوانند آن را مصرف کنند.

رئیس سازمان دامپزشکی در خصوص همکاری این سازمان با بخش خصوصی گفت: با وجود اینکه  سازمان دامپزشکی، سازمانی نظارتی با ماموریت‌های بهداشتی است اما ما اعتقاد داریم، این ماموریت‌ها به عنوان یک مشاور امین و صادق در کنار تولیدکنندگان محصولات پروتئینی با منشا خام دامی و یا سایر تولیدکنندگان مرتبط با سازمان دامپزشکی ،صورت می‌گیرد که این اقدامات در راستای ارتقای کیفیت محصولات شرکت‌ها می‌باشد.

 معاون وزیر جهادکشاورزی تصریح کرد: با انجام این نظارت‌ها و مشاوره‌ها آن محصولات علاوه بر اینکه می‌توانند ماندگاری بیشتری داشته باشند و کمک به صنعت کند. با این کار حمایت از تولیدکنندگان و بخش خصوصی صورت می‌گیرد.

آقامیری خاطرنشان کرد: سازمان دامپزشکی نگرش جدیدی نسبت به تولیدکنندگان و بخش خصوصی دارد و تمام همکارانم در سراسر کشور ملزم به حفظ حقوق تولیدکنندگان و حمایت جدی از آنها هستند و در این راستا وظیفه خود می‌دانیم که حمایت مضاعفی در حوزه صادرات محصولات مرتبط داشته باشیم.

رئیس سازمان دامپزشکی کل کشور در پایان در پاسخ به سئوال خبرنگار ما در خصوص موازی کاری بین ارگان‌های مرتبط نظارتی از جمله سازمان دامپزشکی و سازمان غذا و دارو گفت: قانون تکلیف سازمان‌ها را مشخص کرده است، چنانچه محصولاتی که در حوزه محصولات پروتئینی با منشا خام دامی باشد در حوزه سازمان دامپزشکی است اما اگر این محصولات فرآوری شود و یا وارد چرخه تغییر شود مربوط به حوزه غذا و دارو می‌شود. شاید در یک مرحله کوچکی همپوشانی داشته باشد ولی در کل تداخلی بین سازمان‌ها وجود ندارد.

برای مشاهده ویدیوهای صنایع غذایی در پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی به بخش چند رسانه ای مراجعه کنید.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *