اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

لزوم تعیین قیمت محصولات کشاورزی توسط کشاورز

استاندار مازندران بر اصلاح فرایندها در قیمت گذاری محصولات کشاورزی تاکید کرد و گفت: وقتی بسیاری از اقلام کشاورزی و باغداری مانند سم و کود با قیمت آزاد به دست تولید کننده می‌رسد لازم است قیمت تولیدات کشاورزی را هم کشاورز تعیین کند؛ نه اینکه عده‌ای بدون اطلاع از وضعیت کشاورز خودسرانه اقدام به قیمت گذاری کنند.

به‌گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا، سید محمود حسینی‌پور در جلسه ستاد تنظیم بازار که در استانداری برگزارشد، اظهار کرد: مازندران ظرفیت برخی تولیدات صنعتی را دارد سازمان صمت باید پیگیر افزایش مواد اولیه در استان باشد.

وی با اشاره به اینکه بخش خصوصی نیازمند حمایت دولت است، افزود: بخش خصوصی تمام قد آمادگی خود را در افزایش تولید داخل برای کمک به دولت اعلام کرده است.

استاندار مازندران با اشاره به اینکه در ستاد تنظیم بازار باید به‌جای تکرار مباحث گذشته ایده‌ای برای حل مشکلات ارائه شود، تصریح کرد: مازندران در بخش کشاورزی دارای چند مدل اقتصادی است اما به دلیل تصمیمات نادرست هر ساله برای فروش محصولات کشاورزی دچار مشکل هستیم.

این مسئول با تاکید براینکه در ستاد تنظیم بازار تصمیمات باید به سود تولید کننده و مصرف کننده باشد، گفت: برخی تصمیمات نادرستی که در این جلسات اتخاذ می‌شود نارضایتی مصرف کننده را به دنبال دارد. این کوتاهی‌های ما نباید به پای نظام نوشته شود.

 حسینی‌پور بر اصلاح فرایندها در قیمت گذاری محصولات کشاورزی تاکید کرد و ادامه داد: وقتی بسیاری از اقلام مربوط به کشاورزی و باغداری مانند سم و کود با قیمت آزاد به دست تولید کننده می‌رسد لازم است قیمت تولیدات کشاورزی را هم کشاورز تعیین کند نه اینکه عده‌ای بدون اطلاع از وضعیت کشاورز خودسرانه اقدام به قیمت گذاری کنند.

وی ضمن دفاع از حق و حقوق کشاورز و مدیریت در این حوزه، یادآور شد: اداره صمت و جهاد کشاورزی در مازندران باید برای افزایش سطح رضایت مردم به صورت جهادی کار کنند.

استاندار مازندران با تاکید بر اینکه مجموعه اداره صمت باید در آستانه شب عید اشراف بیشتری به بازار داشته باشد، افزود: شب عید امسال مقارن با ماه مبارک رمضان است از این‌رو اقلام پر مصرف این ماه باید با نظارت اداره صمت توزیع و در قیمت گذاری‌ها نظارت درستی داشته باشد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *