اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

اقساطی شدن بیمه کشاورزی با رعایت الگوی کشت

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی گفت: ارائه تخفیف بیمه و پرداخت اقساطی بیمه ویژه، برای کشاورزانی که الگوی کشت را رعایت می کنند در نظر گرفته شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از صدا و سیما، تورج سعیدی، عضو هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی با بیان اینکه برای حل مشکلات بیمه گذاران راه کارهایی پیشنهاد شده است گفت: ارائه تخفیف بیمه و پرداخت اقساطی بیمه ویژه، برای کشاورزانی که الگوی کشت را رعایت می‌کنند، در نظر گرفته شده است.

وی افزود: از ابتدای سال تاکنون، دو هزار میلیارد تومان، غرامت به خسارت دیدگان بخش کشاورزی پرداخت شده است. میزان خسارت‌های وارد شده به کشاورزان بیمه گذار، تاکنون ۵ هزار میلیارد تومان برآورده شده است.

او ادامه داد: باقی خسارات نیز تا پایان سال به کشاورزان پرداخت خواهد شد.

عضو هیئت مدیره صندوق بیمه کشاورزی در ادامه تصریح کرد: در سال زراعی جدید در برخی از مناطق، نگرانی‌هایی اقلیمی پیش بینی شده است به همین منظور از کشاورزان دعوت می‌کنیم برای ضمانت، محصولات کشاورزی خود را بیمه کنند.

این در حالی است که کشاورزان و بیمه گذاران قیمت بالای نرخ بیمه و عدم پرداخت به موقع خسارت را از دلایل اصلی بیمه نکردن محصولات شأن عنوان می‌کنند.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: صداوسیما

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *