اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی: ۸ میلیون تن کود اوره در کشور تولید می شود

رئیس انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی گفت: بنابر آمار ۸ میلیون تن کود اوره در کشور تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ صیاد فرهادی رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی تولیدکنندگان کودهای کشاورزی درباره ظرفیت‌های تولید کود شیمیایی در کشور گفت: سال آینده ۵ میلیون تن در کشور تولید و توزیع می‌شود. چنانچه دولت حمایت کند، صادرات هم انجام داد.

به گفته او، اکنون صادرات ممنوع است، درحالیکه می‌تواند برای کشور ارزآوری داشته باشد و برند ایرانی هم در بازارهای جهانی جا برای خود باز کند.

فرهادی از توزیع کود یارانه‌ای توسط شرکت خدمات حمایت کشاورزی انتقاد کرد و گفت:‌ قرار بود این یارانه‌ها به خود کشاورز داده بشود، اما این کار انجام نشد و اکنون بخش زیادی از نیاز کشور عراق از بازار کودهای شیمیایی یارانه‌ای کشور ما تأمین می‌شود.

این مقام مسئول با بیان اینکه ۸ میلیون تن کود اوره در کشور تولید می شود، گفت: از این میزان ۳ میلیون تن مصرف و حدود ۵ میلیون تن  صادر می شود. 

این مقام مسئول می گوید: با توجه به آنکه یارانه به کودهای پایه از جمله اوره تعلق می‌گیرد، بخش خصوصی اجازه صادرات آن را ندارد. 

او گفت: در نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی تولیدکنندگان داخلی توان خود را به نمایش خواهند گذاشت و درخواست می‌کنیم که مسئولان مربوطه از این نمایشگاه و دستاوردهای آن بازدید کنند و کمک کنند تا صادرات کود را نیز از سر گیرد.

نهمین نمایشگاه تخصصی نهاده‌های کشاورزی از تاریخ ۱۹ تا ۲۲ دی ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران  از ساعت ۹ تا ۱۵ برگزار می‌شود. این نمایشگاه با همکاری انجمن تولیدکنندگان سموم و انجمن تولیدکنندگان کودهای کشاورزی برگزاری خواهد شد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *