اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

صادرات آرد روسیه سه برابر شد

راسلخوزنادزور، نهاد ناظر بخش کشاورزی روسیه، اعلام کرد که صادرات آرد گندم روسیه در سال ۲۰۲۲ سه برابر شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، از راشاتودی، راسلخوزنادزور، نهاد ناظر بخش کشاورزی روسیه، اعلام کرد که صادرات آرد گندم روسیه در سال ۲۰۲۲ سه برابر شده است. بر اساس این بیانیه، حجم صادرات آرد گندم در سال جاری به ۷۲۲۰۰۰ تن رسید که نسبت به ۲۵۹۰۰۰ تن در سال ۲۰۲۱ افزایش داشت.

 همچنین صادرات کلی محصولات غلات فرآوری شده به ۱٫۳ میلیون تن افزایش یافت که ۶۹ درصد بیشتر از سال گذشته است. فروش جو دوسر روسیه نیز با جهش ۳۷ درصدی به ۱۶۳۰۰۰ تن رسید.

حجم صادرات و محصولات غلات نسبت به سال گذشته ۳ درصد افزایش داشته است. بر اساس گزارش Rosselkhoznadzor، روسیه این محصولات را به ۱۲۶ کشور در سال ۲۰۲۲ عرضه کرده که اکثر محموله‌ها به خاورمیانه، آفریقا و آسیا ارسال می‌شود. صادرات محموله های روسیه به کشورهای همسایه اتحادیه اقتصادی اوراسیا (EEU) از ابتدای سال ۱٫۶ برابر افزایش یافته است.

تحلیلگران انتظار دارند روسیه در سال جاری رکورد برداشت غلات را بشکند و حجم صادرات محصولات کشاورزی نیز رکوردشکنی باشد. بر اساس گزارش موسسه مطالعات بازار کشاورزی، ایکار، روسیه در سال ۲۰۲۲ ۵۳٫۵ میلیون تن غلات صادر خواهد کرد که ۴۴ میلیون تن آن گندم است. 

الکساندر کوربوت، معاون اتحادیه غلات روسیه، به فوربس روسیه گفت که علیرغم کاهش سرعت صادرات غلات در اوایل سال جاری، که با تلاش صادرکنندگان برای انطباق با تحریم‌های غرب علیه روسیه اتفاق افتاد، اکنون محموله‌ها دوباره شتاب گرفته‌اند.

اگرچه تحریم ها مستقیماً صادرات مواد غذایی روسیه را هدف قرار نمی‌دهند، اما محدودیت‌های خاص در مورد حمل و نقل، بیمه، تأمین مالی و پرداخت‌ها همچنان مشکلاتی را برای صادرکنندگان روسی ایجاد می‌کند. مسکو بارها از دولت‌های غربی خواسته تا هرگونه تحریمی را که بر محموله‌های غلات و کود روسیه تأثیر می‌گذارد، لغو کنند.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: راشاتودی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *