اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

وزیر جهادکشاورزی: امنیت غذایی نقش مهمی در دیپلماسی ایفا می‌کند

ساداتی نژاد گفت: امروز غذا نقش مهمی را در دیپلماسی ایفا می‌کند و اگر کشوری به کشور دیگری غذا بدهد، در واقع امنیت خود را تامین می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از وزارت جهادکشاورزی، سید جواد ساداتی‌نژاد روز یکشنبه در دومین جشنواره «کارمند تراز مکتب حاج قاسم سلیمانی» با اشاره به بحث امنیت غذایی در جهان گفت: امروز کشورهای قدرتمند دنیا به غذا به عنوان ابزار استیلا نگاه می‌کنند و از این رو مقام آمریکایی می‌گوید ما ملت‌ها را با غذا و دولت‌ها را با ارز کنترل می‌کنیم.

وزیر جهادکشاورزی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای دنیا ذخایر غذایی خود را دو برابر کرده‌اند، اظهار داشت: امروز غذا نقش مهمی را در دیپلماسی ایفا می‌کند و اگر کشوری به کشور دیگری غذا بدهد، امنیت خود را تامین می‌کند.

وی با اشاره به درگیری میان ترکیه و سوریه، افزود: قدرت نظامی در مقابل قدرت غذایی زانو زده است.

کشاورزی قراردادی از ۹۶۰ هزار تن گذشت

وزیر جهادکشاورزی با ارایه آماری از اقدامات این وزارتخانه برای تامین امنیت غذایی کشور اظهار داشت: امروز حجم کشاورزی قراردادی در کشور از رقم ۹۶۰ هزار تن گذشته و در ۱۰ ماه گذشته صدور سند اراضی کشاورزی ۷۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است و امیدواریم تا پایان دولت سیزدهم هیچ زمین کشاورزی بدون سند نباشد. 

ساداتی‌نژاد ابراز امیدواری کرد وزارت جهاد کشاورزی بتواند حاکمیت غذایی در منطقه را از آنِ خود کنیم و با توجه به کشاورزی قراردادی بتوانیم به خودکفایی در تولید گندم برسیم.

شهید سلیمانی مدافع امت اسلام و ملت ایران بود

ساداتی نژاد در ادامه با گرامیداشت یاد و خاطره شهید سلیمانی اظهار داشت: امروز نقش‌آفرینی شهید سلیمانی بیشتر از زمان حیاتش مورد توجه است و استیلا دارد. او هم مدافع امت اسلام و هم مدافع ملت ما بود.

وزیر جهادکشاورزی ادامه داد: یکی از موضوعات مورد تاکید حاج قاسم سلیمانی، وحدت است. امیدواریم بتوانیم با تکیه بر این مکتب بتوانیم وظایف خود را به درستی انجام دهیم.

بر اساس این گزارش، دومین جشنواره «کارمند تراز مکتب حاج قاسم سلیمانی» با رویکرد انتخاب کارمندان نمونه امروز با حضور مسئولان کشوری و لشکری به همت سپاه تهران بزرگ در سالن وزارت کشور برگزار شد.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *