اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس بنیاد ملی گندمکاران: برای تامین نان واحدهای خبازی نیازی به واردات گندم نداریم

عطاالله هاشمی گفت: برآوردها حاکی از آن است که سال آینده برای تامین آرد واحدهای خبازی، نیازی به واردات گندم نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ عطااله هاشمی گفت: با توجه به بارندگی استان های جنوبی، وضعیت سبزینگی مزارع آبی مناسب است و در برخی استان های غربی و جنوب غرب به سبب بارش وضعیت مزارع دیم‌ خوب است.

به گفته او، علی رغم کم بارشی مزارع دیم در استان های کردستان، کرمانشاه، آذربایجان غربی و شرقی انتظار می رود با وضعیت مساعد بارش در فصل زمستان و بهار، مشکلی در بحث تامین‌ آرد واحدهای خبازی نخواهیم داشت.

هاشمی می‌گوید: بنابر آخرین آمار اعلامی مجری کشت قراردادی، تاکنون حدود یک‌میلیون هکتار کشت قراردادی انجام شده و مابقی در حال انعقاد قرارداد هستیم.

رئیس بنیاد ملی گندمکاران ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که سطح زیرکشت گندم آبی به یک‌میلیون و ۸۰۰ هزارهکتار و کشت دیم به ۴ میلیون و ۳۰۰ تا ۴ میلیون و ۴۰۰ هزار هکتار رسیده است.

او گفت: با شرایط مساعد بارش پیش بینی می شود که در سال زراعی آینده تولیدگندم به ۱۰ میلیون تن برسد که در این صورت برای تامین نان کشور نیازی به واردات گندم نخواهیم داشت.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *