اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

تنظیم بازار مرغ و تخم مرغ به بخش خصوصی واگذار شد

وزیر جهاد کشاورزی از واگذاری تنظیم بازار مرغ، تخم مرغ و جوجه یکروزه به بخش خصوصی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبنگاران جوان؛ سیدجواد ساداتی‌نژاد وزیر جهاد کشاورزی امروز در هفتمین همایش بین‌المللی و نمایشگاه جانبی خوراک دام، طیور و آبزیان از واگذاری امور تنظیم بازار به اتحادیه‌ها خبر داد و گفت:‌ در این خصوص تفاهم‌نامه واگذاری تنظیم بازار مرغ، تخم مرغ و جوجه یکروزه به اتحادیه‌های مربوطه انجام شده و درصدد سایر امور هستیم.

به گفته او، شرکت پشتیبانی امور دام هر استان به اضافه صندوق سرمایه‌گذاری و معاونت امور دام با اتحادیه‌های مربوطه توافق‌نامه‌ای امضا می‌کنند که در آن تنظیم بازار به عهده اتحادیه‌های مربوطه باشد. براین اساس آنها هرگونه واردات و صادرات را به منظور تنظیم بازار انجام دهند و وزارت جهاد کشاورزی در این زمینه تنها نظارت خواهد داشت.

ساداتی نژاد ادامه داد: این توافق‌نامه درباره تنظیم بازار مرغ، تخم‌مرغ و جوجه یکروزه دیروز انجام شد، همچنان درصدد هستیم سایر امور را  به مرور به بخش خصوصی واگذار کنیم. 

وزیر جهاد کشاورزی گفت: ۳۱ اتحادیه در استان‌های کشور وجود دارد که آنها از اتفاقات بازار زودتر باخبر هستند و می‌توانند به موقع ورود کنند.

او از برنامه‌ریزی برای صادرات خوراک دام خبر داد و گفت: رویکرد ما اقدام به صادرات و استفاده از بازارهای منطقه است، اما انتظار داریم که کارخانه‌ها تأمین نیاز داخل را در اولویت قرار دهند.

ساداتی نژاد گفت: ما تلاش می‌کنیم که حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصد نیاز دامداران به خوراک را از طریق کارخانه‌ها و به صورت کنسانتره تأمین کنیم که به همان نسبت از وابستگی ما به واردات خوراک دام خواهد کاست.

وزیر جهاد کارخانه‌های خوراک دام را عامل مهمی در افزایش بهره‌وری تولید اعلام کرد و گفت: در این زمینه رتبه‌بندی کارخانه‌ها را انجام خواهیم داد تا بتوانیم نظارت بیشتری بر کیفیت و تولید آنها داشته باشیم. علاوه بر آن، نشان کیفیت برای کارخانه‌ها در نظر گرفته می‌شود تا محصولات سالم تولید شود. همچنین وزارت جهاد کشاورزی در زمینه فناوری به کارخانه‌های خوراک دام کمک خواهد کرد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *