اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

توزیع گوشت ارزان برای تعدیل قیمت بازار آغاز شد

امروز وزارت جهاد کشاورزی از توزیع گسترده گوشت ارزان برای تعدیل قیمت در بازار خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از فارس، وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌ریزی کرده تا با عرضه گوشت ارزان در کشور قیمت‌های که در روزهای قبل افزایش یافته بود را تعدیل کند.

قیمت گوشت قرمز در روزهای گذشته افزایش یافته بود و گزارش‌هایی از بالا رفتن قیمت‌ها تا کیلویی ۳۰۰ هزار تومان گوشت گوسفندی هم وجود داشت.

توزیع گوشت منجمد کیلویی ۱۴۲ هزار تومان

معاون شرکت پشتیبانی امور دام اعلام کرد که گوشت گوسفندی منجمد با قیمت هر کیلوگرم ۱۴۲ هزار تومان و گوساله مخلوط با قیمت ۱۵۲ هزار تومان بدون محدودیت در کل کشور در حال توزیع است و در حد نیاز و کشش بازار این کار ادامه خواهد داشت.

محمد جعفری تصریح کرد: قیمت هر کیلوگرم گوشت گوساله منجمد مخلوط ۱۴۵ هزار تومان است، نرخ گوشت گوسفندی مخلوط نیز ۱۳۵ هزار تومان است که درب سردخانه‌های شرکت پشتیبانی امور دام به توزیع کنندگان تحویل داده می‌شود.

بر اساس این گزارش؛ برخی مغازه‌هایی که محصولات پروتئینی می‌فروشند، گوشت منجمد را کیلویی ۱۸۰ هزار تومان می‌فروشند، عرضه گسترده گوشت می‌تواند قیمت را پایین بیاورد.

توزیع این گوشت‌ها بیشتر در میادین میوه و تره بار است در صورتی که در مراکز و فروشگاه‌های داخل شهر هم توزیع شود در کاهش قیمت تأثیر بیشتری خواهد داشت.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: فارس

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *