اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس انجمن پرورش دهندگان مرغ گوشتی: پتانسیل صادرات یک میلیون تن مرغ در کشور وجود دارد

محمد یوسفی گفت: با اعمال حمایت های لازم، امکان صادرات یک میلیون تن مرغ در سال وجود دارد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد یوسفی گفت: قیمت کنونی هرکیلو مرغ زنده ۳۲ تا ۳۷ هزارتومان و مرغ گرم ۴۸ تا ۵۲ هزارتومان است که کماکان مرغداران با زیان اقدام به عرضه می کنند.

به گفته او، برآوردها حاکی از آن است که قیمت مرغ تا پایان ماه تغییری نداشته است.

یوسفی از توزیع روزانه ۷ هزارتن مرغ گرم در کشور خبر داد و گفت: علی رغم بارش برف و کولاک، خوشبختانه هیچ یک از راه های کشور مسدود نشده که مشکلی در عرضه اتفاق بیفتد.

رئیس انجمن‌ پرورش دهندگان مرغ گوشتی ادامه داد: طی ۱۰ تا ۱۵ روز  مجموع خرید تضمینی مرغ از سوی پشتیبانی امور دام ۳۰ تا ۳۵ هزارتن بود که این میزان در برابر مازاد رقم چندانی نیست‌. حال قرار است موضوع خرید به اتحادیه ها واگذار شود، چنانچه قرار باشد به کندی پشتیبانی امور دام باشد، تاثیر چندانی نخواهد داشت.

او صادرات را یکی از راهکارهای تعادل قیمت مرغ در بازار اعلام کرد و گفت: صادرات موضوع رقابتی است به طوریکه با کشورهای صادرکننده مرغ باید رقابت کرد. اکنون ترکیه به عنوان رقیب ما در کشور خودشان ۱‌.۵ تا ۲ دلار هرکیلو مرغ را به سبب حمایت دولت بالاتر از نرخ صادراتی عرضه می کنند که متاسفانه حمایت چندانی از بخش صادرات کشور ما صورت نمی گیرد.

یوسفی گفت: با توجه به پتانسیل صنعت مرغداری، امکان صادرات یک میلیون تن مرغ در سال وجود دارد.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *