اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن: مازاد روزانه تخم مرغ به ۳۰۰ تن رسید

حمیدرضا کاشانی گفت: با توجه به تولید و مصرف داخل، روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تن تخم مرغ تولیدی مازاد بر نیاز کشور است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا کاشانی گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۴ تا ۳۵ هزارتومان است که ۲۰ تا ۲۵ درصد کمتر از نرخ مصوب و ۴۰ درصد قیمت تمام شده عرضه می شود.

به گفته او، با توجه به بارش برف و سرمای هوا به منفی ۲۰ درجه در برخی استان ها، تخم مرغ تولیدی در برخی استان ها یخ زده است. همچنین قیمت شانه و کارتن با قطع گاز شهرک های صنعتی ۲ تا ۳ برابر افزایش یافته است.

کاشانی با بیان اینکه محدودیت صادرات تخم مرغ همچنان ادامه دارد، گفت: علی رغم آنکه قرار بود امور تنظیم بازار به بخش خصوصی و تشکل ها واگذار شود، اما این امر صورت نگرفت به طوریکه در یک‌ماه گذشته ۷۰۰ تن تخم مرغ صادر شد که در برابر صادرات ماه های قبل که ۷ تا ۸ هزارتن بود، رقمی نیست.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن تولید روزانه تخم مرغ را ۳ هزار و ۴۰۰ تن اعلام کرد و گفت: با توجه به مصرف داخل، ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن از این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

او ادامه داد: بعد از اصلاح نظام یارانه، مرغداران تخم گذار ۱۵ هزارمیلیارد تومان به سبب عرضه کمتر از نرخ مصوب متحمل زیان شدند که با ادامه این روند دیگر قادر به تولید نخواهند بود.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن گفت: با توجه به افزایش قیمت نهاده های دامی و معضل مرغداران در تامین‌نهاده و به طور کلی بالابودن قیمت مواد اولیه، آینده مبهمی پیش روی بازار تخم مرغ است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *