اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن: صادرات تخم مرغ از سرگرفته شد

حمیدرضا کاشانی گفت: با واگذاری امور تنظیم بازار به بخش خصوصی، صادرات تخم مرغ از سرگرفته شد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ حمیدرضا کاشانی گفت: با واگذاری امور تنظیم بازار به بخش خصوصی، صادرات تخم مرغ از سرگرفته شد به طوریکه امروز ۵۰۰ تن تخم مرغ صادر شد.

به گفته او، بنابر آمار‌گمرک در ۱۰ ماهه امسال ۳۰ هزارتن تخم مرغ صادر شد که امیدواریم تا پایان سال، ۲۰ هزارتن تخم مرغ صادر کنیم تا بازار به تعادل برسد.

کاشانی قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری را ۳۵ هزارتومان اعلام کرد و گفت: علی رغم افزایش ۳ هزارتومانی قیمت تخم مرغ، کماکان هرکیلو محصول با نرخ مصوب ۴ هزارتومان اختلاف دارد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغداران میهن با بیان اینکه تولید تخم‌مرغ در بالاترین سطح خود طی چندسال اخیر رسیده است، گفت: بنابر آمار در ۶ ماهه نخست سال روزانه ۳ هزار و ۲۰۰ تن تخم مرغ تولید شد که در ۶ ماهه دوم تولید به ۳ هزار و ۵۰۰ تن در روز رسید که با این وجود پیش بینی می شود تولید تخم مرغ به بیش از یک میلیون و ۱۵۰ هزارتن برسد.

او گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید و ذحایر مطلوب نگرانی بابت تامین و توزیع تخم مرغ شب عید نداریم و تنها نگرانی ما این است که تولیدکننده از زیان خارج شود.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *