اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

نزدیک به ۴۰۰ هزار تن سیب در سردخانه های آذربایجان غربی انبار است

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی گفت: در حال حاضر موجودی سردخانه های سیب استان ۳۹۸هزار تن است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا؛ خسرو شهبازی در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات جهادکشاورزی استان برگزار شد، افزود: سطح باغات سیب استان ۶۵هزار و ۴۷۰هکتار است، تصریح کرد: در بحث صادرات و تهاتر سیب هیچ گونه مشکلی وجود ندارد و به کشور های لیبی، هند و پاکستان و عراق سیب صادر می شود و با راه اندازی خط ریلی به جنوب و بندر امام مشکل حمل ونقل کاهش و هزینه حمل و نقل نیز نصف خواهد شد.

وی با اشاره به پروژه های افتتاحی این سازمان در ایام الله دهه فجر افزود: در دهه فجر انقلاب اسلامی ۸۵ پروژه عمرانی در بخش کشاورزی با اعتبار ۳۲۰میلیارد تومان با اشتغال زایی ۱۴۳۱نفر  افتتاح می شود. 

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی آذربایجان غربی یاد آور شد: در جهت اصلاح الگوی کشت و جایگزینی محصولات کشاورزی کم آب بر در سال جاری ۱۴۰۰هکتار کاملینا در استان کشت شده است.

به گزارش ایسنا، شهبازی ادامه داد: در راستای مهار آب هاب مرزی در ۶۲ هزار هکتار از اراضی اقدام راه اندازی سیستم آبیاری نوین شده که از تااکنون ۱۷هزار و ۶۰۰هکتار آن به پایان رسیده است و با اتمام این ۶۲هزار هکتار، راندمان بهره وری آب در استان به ۳۲ درصد خواهد رسید.

سرویس خبری: استان ها

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *