اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

بهره‌برداری از ۳ واحد صنایع تبدیلی و غذایی در خوزستان

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی خوزستان از راه‌اندازی و بهره‌برداری ۳ واحد صنایع تبدیلی و غذایی در استان خبر داد و گفت: خوزستان ظرفیت بسیار خوبی برای ایجاد صنایع تبدیلی دارد و امیدواریم شاهد افزایش راه اندازی صنایع تبدیلی به منظور تکمیل زنجیره ارزش تولید در استان باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایسنا؛ سیدعباس موسوی اظهار کرد: خوزستان با توجه به تولیدات کشاورزی، ظرفیت ‌های بسیار خوبی به منظور ایجاد صنایع تبدیلی دارد و از این رو می توان نسبت به توسعه این صنایع در استان اقدام کرد و امیدواریم شاهد افزایش راه اندازی صنایع تبدیلی به منظور تکمیل زنجیره ارزش تولید در استان باشیم.

مدیر صنایع تبدیلی و غذایی سازمان جهادکشاورزی خوزستان گفت: در این راستا ۳ واحد صنایع تبدیلی و غذایی در شهرستان های اهواز، دزفول و اندیمشک راه اندازی و به بهره برداری رسیده است.

موسوی عنوان کرد: این واحدهای تبدیلی و غذایی در زمینه برنجکوبی، تولید انواع خوراک دام، طیور و آبزیان فعالیت دارند و برای راه اندازی آن ها ۵۸۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی و سهم آورده متقاضیان هزینه شده است.

وی ادامه داد: ظرفیت تولیدی این واحدها ۶۶هزار تن است و با بهره ‌برداری از این واحدها ۷۰ فرصت شغلی جدید ایجاد شده است.

سرویس خبری: استان ها

منبع: ایسنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *