اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

صادرات عسل ایرانی به چین از طریق خط مستقیم

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور گفت: تفاهم نامه برای صادرات عسل به چین به امضا رسیده است و در مرحله اول با تایید پروتکل‌های بهداشتی، ۵۰۰ تا ۲ هزار تن عسل با برند ایرانی به این کشور صادر می‌شود.

 به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از تسنیم؛ تورج صارمی، مجری طرح توسعه زنبورداری کشور اظهار داشت: با کشور چین تفاهم نامه ای به امضا رسیده که عسل ایرانی به صورت منسجم و تحت یک خط مستقیم صادراتی به این کشور صادر خواهد شد.

وی افزود: در مرحله اول برای صادرات ۵۰۰ تن تا ۲ هزار تن عسل به چین  تفاهم امضا شده است که در حال زمینه سازی برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی این کشور هستیم.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور ادامه داد:  صندوق حمایت از زنبورداری کشور عسل مورد نیاز را به طور مستقیم از زنبور داران خریداری و موسسه جهاد استقلال وزارت جهاد کشاورزی زمینه صادرات این محصولات را فراهم می کند.

وی تصریح کرد: با توجه به درخواست طرف چینی در خصوص ارسال نمونه های عسل های ایرانی و آنالیز آنها اکنون در حال طی مراحل صادرات است  و پیش بینی می شود در آینده نزدیک امکان صادرات عسل باکیفیت ایران با ایجاد یک خط صادراتی مستقیم و مستمر بین دو کشور ایران و چین ایجاد شود.

صارمی گفت: با امکان حضور محصولات تولیدی زنبور عسل در  چین  همچنین امیدواریم در بازارهای جهانی بیشتری به ویژه در شرق آسیا از این مسیر فراهم شود.

مجری طرح توسعه زنبورداری کشور اظهار داشت: از شروع دولت سیزدهم تا آبان سال جاری میزان صادرات عسل ایران به کشور های همسایه حدود ۲۷۰۰ تن بوده است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *