اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

وزیر جهاد کشاورزی: تامین امنیت غذایی؛ رسالت وزارت جهاد کشاورزی

ساداتی نژاد تامین امنیت غذایی را وظیفه و رسالت اصلی وزارت جهاد کشاورزی در کشور دانست و گفت: وظیفه و رسالت خود را در تامین امنیت غذایی کشور تا پای جان انجام می‌دهیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی، سیدجواد ساداتی‌نژاد، وزیر جهاد کشاورزی امروز در پنجمین روز دهه فجر در آئین تجدید میثاق با آرمان‌های امام خمینی (ره) در حرم مطهر، با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی یک نهاد انقلابی است، اظهار کرد: این وزارتخانه در دفاع مقدس با استفاده از ظرفیت‌های بی‌نظیر خود در پشتیبانی از رزمندگان حماسه خلق کرد.

وی تصریح کرد: مجموعه وزارت جهاد کشاورزی هرساله در ایام دهه فجر با حضور در مرقد امام خمینی (ره) با آرمان‌های امام راحل که در راستای آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است تجدید پیمان می‌کند.

وزیر جهاد کشاورزی، تأمین امنیت غذایی را وظیفه و رسالت اصلی وزارت جهاد کشاورزی در کشور دانست و گفت: امروزه بحث امنیت غذایی تقریباً به جنگی در عرصه تأمین غذا در دنیا تبدیل شده است.

وی افزود: ما همچون گذشته و زمان دفاع مقدس پای آرمان‌های امام خمینی (ره) و انقلاب اسلامی ایستاده‌ایم و تا پای جان وظیفه و رسالت خودمان را انجام می‌دهیم.

ساداتی‌نژاد با بیان اینکه حفظ آرامش و تأمین و فراوانی غذا از رسالت‌های بخش کشاورزی است، ادامه داد: همکاران بخش کشاورزی با لطف خداوند و تلاش‌های شبانه‌روزی در سطح کشور، تمام تلاش خود را به کار بسته‌اند تا بتوانیم تأمین کامل و فراوانی حوزه غذا را برای مردم داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: رسیدگی به حوزه کشاورزی، معیشت کشاورزان، خودکفایی و تولید از مأموریت‌هایی است که حضرت امام خمینی (ره) توجه خاصی به آن داشتند.

وزیر جهاد کشاورزی در پایان با بیان اینکه حوزه امنیت غذایی همواره مورد تأکید رهبر معظم انقلاب است، یادآور شد: وزارت جهاد کشاورزی به صورت جهادی و انقلابی، تا پای جان، وظایف و رسالت‌های خودش را به خوبی انجام خواهد داد.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *