اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

اجازه صید به هیچ کشوری در آبهای ایران نمی‌دهیم

رئیس سازمان شیلات ایران گفت: ایران توانایی صید آبزیان در هر عمقی دارد و هیچ کشور خارجی را برای صید در ایران نمی‌پذیریم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از تسنیم؛ حسین حسینی رئیس سازمان شیلات ایران در نشست خبری به مناسبت هفته مبارک فجر در پاسخ به سوال خبرنگاران اظهار داشت: صید آبزیان در آبهای کم عمق با استفاده از صید ترال مخرب است و در آبهای عمیق حتما باید از طریق صید ترال انجام شود با این وجود از دو سال گذشته هرگونه صید صنعتی آبزیان از جمله ترال ممنوع شده است.

وی افزود: برای ورود هرگونه تکنولوژی روز دنیا به صنعت شیلات ایران هیچ محدودیت نداریم اما اکنون مشکلی برای تامین تجهیزات صید در آبهای عمیق، دور و نزدیک نداریم و تمام نیاز خود را در داخل کشور تامین میکنیم.

رئیس سازمان شیلات ایران در واکنش به صید ترال کشتی‌های چینی در آبهای ایران گفت: ایران توانایی صید آبزیان در هر عمقی دارد و هیچ کشور خارجی از جمله چین را برای صید در ایران نمی‌پذیریم.

چرا کنسرو ماهی تن گران شد

وی در پاسخ به سوالی درباره دلایل افزایش قیمت کنسرو ماهی تن تصریح کرد:  قیمت ماهی تن تغییری نداشته است و صیادان هر کیلوگرم از این محصول را ۶۳ هزار تومان به فروش می رسانند اما سایر هزینه های تولید که شامل هزینه های جانبی می شود تغییر داشته است.

رئیس سازمان شیلات ایران ادامه داد: وزارت جهاد کشاورزی دخالتی در تعیین قیمت کنسرو ماهی تن ندارد و  قیمت این محصول توسط سازمان حمایت تعیین می شود.

وی همچنین اظهار داشت: میزان صادرات آبزیان نیز در سال گذشته ۱۶۶ میلیون تن به ارزش ۵۵۶ میلیون دلار بوده است که در ۹ ماه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۶۷ درصد از لحاظ ارزشی و ۲۷ درصد از لحاظ وزنی رشد داشته است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: تسنیم

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *