اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

“گلا” راه صادرات لبنیات ایران به ژاپن را باز کرد

شرکت فرآورده های لبنی “گلا” با گذراندن آزمون‌های سخت بهداشتی و تضمین کیفتی کشور ژاپن و مشارکت فعال در تدوین و تنظیم پروتکل‌های بهداشتی و کیفی دو کشور، موفق شد به عنوان اولین شرکت لبنی ایران محصولاتش را وارد بازار ژاپن کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، با ورود “گلا” به بازار ژاپن، عملا امکان صادرات لبنیات ایران به ژاپن، با رعایت سندهای کیفی تدوین شده بین دو کشور، فراهم شده است.

بوته نصراله‌پور، معاونت کیفیت شرکت فرآورده‌های لبنی “گلا” آمل در این باره گفت: صادرات به ژاپن از سالها قبل در سازمان گلا هدف‌گذاری و مطالعات اولیه آن انجام شده بود ولی اقدام رسمی برای بازاریابی و ارزیابی کیفی محصولات و فرآیندهای مرتبط از سال ۹۷ آغاز شد.

وی افزود: در این مدت دو فعالیت اصلی پیگیری می‌شد اول بازاریابی و شناخت نیازهای جامعه مصرف ژاپنی و تطبیق آن با توانائیهای تولیدی و پشتیبانی شرکت و در ادامه شناخت و تطبیق سازمان “گلا” با ضوابط قانونی به ویژه ضوابط بهداشتی و کیفی سخت‌گیرانه کشور ژاپن و نیز ایجاد هماهنگی بین وزارت‌خانه‌ها و سازمان‌های دو کشور برای تنظیم پروتکل‌های بهداشتی و کیفی صادرات لبنیات ایران به ژاپن.

نصراله پور گفت: افتخار بزرگی برای خانواده کوچک گلاست که توانستیم با تخصص و پیگیری کارشناسان شرکت و حمایت و پشتیبانی مجموعه‌ای از دستگاه‌ها اعم از وزارت خارجه، وزارت بهداشت، وزارت جهاد کشاورزی، سازمان غذا و دارو، سازمان دامپزشکی و با محوریت و پیگیری مستمر و موثر سفارت ایران در ژاپن، در تدوین ضوابط بهداشتی و کیفی صادرات لبنیات ایران به ژاپن نقشی داشته باشیم.

یادآور می‌شود ژاپن جزو بازارهای معتبر به ویژه در شاخصهای بهداشتی و کیفی محصولات غذاییست که اضافه شدن آن به سبد صادرات لبنیات کشور قطعا بر اعتبار صنعت غذا و به ویژه لبنیات کشور تاثیر مثبت خواهد گذاشت.

سرویس خبری: صنعت غذا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *