اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

تولید تخم مرغ به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن می رسد

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال با رشد حداقل ۱۰۰ هزارتنی به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ ناصر نبی پور گفت: قیمت کنونی هرکیلو تخم مرغ درب مرغداری ۳۶ هزارتومان است که کماکان با نرخ مصوب ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و نرخ تمام شده ۱۲ هزارتومان اختلاف دارد.

او با بیان اینکه کمبودی در تولید تخم مرغ نداریم، گفت: روزانه ۳ هزار و ۳۰۰ تن تخم مرغ در کشور تولید می شود که این میزان حداقل ۲۰۰ تا ۳۰۰ تن مازاد بر نیاز کشور است.

نبی پور ادامه داد: برآوردها حاکی از آن است که تولید تخم مرغ تا پایان سال با افزایش حداقل ۱۰۰ هزارتنی نسبت به سال قبل به یک میلیون و ۲۰۰ هزارتن برسد.

رئیس هیئت مدیره اتحادیه مرغ تخم گذار تهران درباره آخرین وضعیت صادرات تخم مرغ گفت: بنابر آمار از ابتدای سال تاکنون ۳۱ هزارتن تخم مرغ به عراق و افغانستان صادر شده است.

او ادامه داد: هم اکنون مرغداران در تامین نهاده دامی بویژه کنجاله سویا مشکل دارند و بدلیل نبود نقدینگی قادر به خرید هرکیلو کنجاله با نرخ ۲۵ هزارتومان از بازار آزاد نیستند چرا که یکبار پول به بازارگاه دادند.

نبی پور گفت: با توجه به آنکه ایام‌نوروز مصادف با ماه رمضان است، تقاضای چندانی از سوی قنادی ها برای خرید نیست.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *