اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی: تولید ماهانه شیر خشک به ۲۰ هزار تن رسید

سیاوش سلیمی گفت: بنابر آمار حدود ۲۰ هزارتن شیرخشک در کشور تولید می‌شود که این میزان ۱۵ هزارتن مازاد بر نیاز مصرف داخل است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سیاوش سلیمی گفت: با توجه به افزایش تولید شیرخشک در نیمه دوم سال، دپوی کنونی محصول در کارخانه‌های تولیدی از مرز ۲۵ هزارتن گذشته که این امر بدان معناست که صادرات با مشکلاتی روبروست.

به گفته او، وزارت جهاد و تنظیم بازار از تاریخ ابتدای مهر به مدت ۴ ماه مصوب کردند که واحد‌های تولید شیرخشک بدلیل مشکلاتی که در قیمت تمام شده بالا و نرخ پایین صادرات دارند، رفع تعهد ارزی داشته باشند که این موضوع به رغم ابلاغ، اجرا نشد.

سلیمی ادامه داد: مصوبه پس از ابلاغ باید اجرا شود تا وجه بی اعتمادی برای تولیدکنندگان ایجاد نشود چرا که بی توجهی به این موضوع موجب شده تا تولیدکنندگان توان ادامه کار را نداشته باشند.

رئیس انجمن تولیدکنندگان شیرخشک صنعتی با بیان اینکه بیش از ۲۵ هزارتن شیرخشک در واحد‌های تولیدی دپوست، گفت: مازاد بالای شیرخشک در واحد‌های تولیدی منچر به کاهش قدرت خرید شیرخام و بازگشت پول به دامدار شده است.

او گفت: بنابر آمار ماهانه حدود ۲۰ هزارتن شیرخشک تولید می‌شود، درحالیکه مصرف داخل بیش از ۵ هزارتن نیست؛ بنابراین صادرات مستمر باید داشته باشیم که متاسفانه نوسان نرخ ارز و کاهش قیمت جهانی شیرخشک، تجار کشور‌های منطقه حاضر نیستند شیرخشک را با قیمت بالایی خریداری کنند.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *