اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

نوشابه‌خورها بیخیال افزایش قیمت شدند

کوکاکولا سود سالانه خوش‌بینانه‌ای را بر اساس تقاضای ثابت و افزایش قیمت پیش‌بینی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از رویترز؛ شرکت کوکاکولا رشد سود سال ۲۰۲۳ را بالاتر از انتظارات وال‌استریت پیش‌بینی کرد زیرا تقاضا برای نوشابه‌های گازدار آن در برابر افزایش قیمت‌های متعدد برای مقابله با هزینه‌های بالاتر انعطاف‌پذیر است.

سهام این شرکت در معاملات حدود یک درصد افزایش یافت. جرالد پاسکارلی، تحلیلگر اوراق بهادار Wedbush گفت: قیمت‌گذاری بزرگ باعث درآمدهای بیش از حد می‌شود. این غول نوشیدنی همچنین برای اولین بار در سه فصل اخیر شاهد افزایش حاشیه عملیاتی بود. حاشیه عملیاتی ۲۰.۵ درصدی در سه ماهه دسامبر در مقایسه با ۱۷.۷ درصد در سال گذشته ثبت شد.

کوکاکولا در ماه اکتبر هشدار داد که نشانه‌هایی از تورم در حال ظهور است که قدرت مخارج مصرف‌کننده را کاهش می‌دهد و ممکن است منجر به تغییر به برندهای خصوصی ارزان‌تر شود. پاسکارلی گفت در حالی که کاهش هزینه‌های انرژی و گاز طبیعی در اروپا برای سال ۲۰۲۳ دلگرم کننده است تقاضا در منطقه همچنان بیشترین کاهش را از افزایش قیمت کوکاکولا احساس می‌کند.

بر اساس گزارش رویترز، هفته گذشته، پپسی اعلام کرد که قیمت نوشابه‌ها و تنقلات خود را پس از چندین دوره افزایش قیمت در سال گذشته افزایش نخواهد داد. کوکاکولا پیش‌بینی کرد که سود هر سهم تعدیل‌شده سالانه بین چهار تا پنج درصد افزایش یابد.

سرویس خبری: بین الملل

منبع: رویترز

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *