اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

قوی‌ترین مرد جهان چه غذاهایی را دوست دارد؟

قوی‌ترین مرد جهان با حضور در یک برنامه تلویزیونی سه غذای اصلی را که به طور مداوم در برنامه روزانه خود می‌گذارد، نام برد.

به گزارش اگروفودز و به نقل از اسپورت گرجستان، لاشا تالاخادزه، بهترین و قوی‌ترین وزنه‌بردار جهان مهمان برنامه کمدی «مردانه» در تلویزیون کشورش بود. او در این برنامه از رژیم غذایی‌اش صحبت و آن را به مردم معرفی کرد. قابل توجه‌ترین رکوردهای جهانی او در ضربات یکضرب (۲۲۳کیلوگرم)، دوضرب (۲۶۵کیلوگرم) و مجموع (۴۸۸کیلوگرم) است.

لاشا تالاخادزه ۱۸۳کیلوگرم وزن دارد و در دسته ۱۰۹+ کیلوگرم وزنه می‌زند. در دسته‌ای که در آن او وزنه می‌زند محدویت وزنی ندارد و به همین خاطر وزنه‌برداران راحت هستند و می‌توانند وزن‌های متغیری داشته باشند.

تالاخادزه با حضور در این برنامه عنوان کرد سه غذای اصلی او در برنامه هفتگی خاچاپوری، کباب و خینکالی هستند.

خاچاپوری

خاچاپوری  یکی از غذاهای سنتی و مشهور گرجستانی است. خمیر نان، پنیر و تخم‌ مرغ از مواد تشکیل‌دهنده خاچاپوری‌اند که محبوبیت زیادی در کشور گرجستان دارد.

علاوه بر این غذا خینکالی هم غذای مورد علاقه این وزنه‌بردار سنگین‌وزن است. خینکالی بقچه‌ای خمیر است که داخلش گوشت و ادویه و سبزیجات معطر قرار دارد. خینکالی انواع مختلفی دارد که عبارتند از خینکالی گوشت، خینکالی سیب‌ زمینی و خینکالی قارچ. ولی معروف‌ترین نوع خینکالی همان خینکالی گوشت است که در آن گوشت داخل خینکالی را از قبل نمی‌پزند، به همین دلیل هنگام طبخ آب گوشت در داخل خمیر باقی می‌ماند.

خینکالی

لاشا تالاخادزه گرجستانی یکی از پرافتخارترین وزنه‌برداران جهان است. او که در حال حاضر در وزن ۱۰۹+ کیلوگرم رقابت می‌کند، دارنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو و ۲۰۲۰ توکیو است. او شش بار قهرمان وزنه‌برداری جهان شده و رکورددار جهان در دسته خود است. این وزنه‌بردار امیدوار است سومین طلای خود را در بازی‌های المپیک در پاریس به دست بیاورد و کلکسیون مدال‌های خود را پربارتر کند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *