اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

دبیر علمی همایش پروبیوتیک: فواید محصولات پروبیوتیک در درمان برخی بیماری‌ها

دبیر علمی پنجمین همایش بین المللی پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند، گفت: در حال حاضر دنیا بر روی موضوع محصولات پروبیوتیک سرمایه گذاری می کند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از مهر، سید داور سیادت افزود: باکتری غلط در جای غلط می تواند آسیب رسان به بدن باشد اما باکتری صحیح در جای درست می تواند فواید زیادی داشته باشد و اینجا دقیقاً جایی است که پروبیوتیک ها دست به کار می شوند. پروبیوتیک ها میکرو ارگانیسم های زنده ای هستند که توانایی جلوگیری و درمان بیماری ها را دارند.

وی ادامه داد: پروبیوتیک‌ها بر تعادل باکتری‌های مفید و مضر روده تاثیر می‌گذارند و این تعادل را به نفع افزایش جمعیت باکتری‌های مفید تغییر می‌دهند. در حقیقت پروبیوتیک‌ها از همین طریق اثرات سلامت بخش را در بدن انسان القا می‌کنند البته باید در اندازه مناسب استفاده شوند. با پیشرفت علم محصولات پروبیوتیک به صورت قرص، کپسول، شربت نیز در دسترس افراد است.

سیادت اظهار کرد: محصولات پروبیوتیک حدود ۱۰۰ سال پیش اولین بار توسط پدر علم پروبیوتیک محقق روسی و برنده جایزه نوبل از انستیتوپاستور پاریس (میچینکف) در محصولات تخمیری مثلاً در دوغ تخمیر شده شناخته شد و ازجمله فواید آن این بود که افرادی که از این محصولات استفاده می کردند طول عمر بیشتری داشتند.

دبیر علمی پنجمین همایش بین المللی پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند اظهار کرد: در حال حاضر دنیا بر روی موضوع محصولات پروبیوتیک سرمایه گذاری می کند، زیرا هر روز مشاهده می شود که فواید زیادی به طور مثال در درمان دیابت، برخی بیماری مغز و اعصاب، برخی سرطان ها، بیماری های قلبی عروقی، اختلالات رفتاری، نازایی، سلامت دهان و دندان و غیره دارد.

وی عنوان کرد: اقتصاد پروبیوتیک در کنار اقتصاد دارو سرمایه گذاری در آن شده است که می تواند ثمرات مفیدی داشته باشد.

سیادت توضیح داد: در کشورما با توجه به فواید پروبیوتیک که استارتاپ ها و کمپانی های های بزرگ دارو، سرمایه گذاری فراوان کرده اند و هر روز شاهد پیشرفت در این زمینه هستیم، انجمن پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند با همکاری دانشگاه ها، پنجمین همایش بین المللی پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند را برگزار خواهد کرد.

دبیر علمی این همایش افزود: در این همایش با بهره گیری از سخنرانان برجسته داخلی و خارجی این حوزه در خصوص تاثیر پروبیوتیک و میکروبیوتا بر حفظ و بهبود سلامت انسان، پروبیوتیک و میکروبیوتا و بیماری های عفونی، اختلالات و ناهنجاریهای قلبی – عروقی، اختلالات و ناهنجاری های مغز و اعصاب، اختلالات و ناهنجاری های غدد درون ریز، ناهنجاری های ریوی، ناهنجاریهای دهان و دندان، پروبیوتیک و سیستم ایمنی انسان، پیشرفت تازه ها در زمینه تولید پروبیوتیک، فرایند تولید پروبیوتیک ها در دام، طیور و آبزیان و…، بحث و گفتگو خواهد شد.

وی بیان کرد: در این همایش از محققان برجسته در زمینه علم پروبیوتیک از کشور چین، ایالات متحده آمریکا، فرانسه، بلژیک و ایتالیا حضور داشته و سخنرانی خواهند کرد.

سیادت گفت: شعار امسال پنجمین همایش بین المللی پروبیوتیک و غذاهای فراسودمند، “از میکروبیوم تا پروبیوتیک” است و می توان گفت بزرگ ترین همایش بین رشته ای در داخل کشور است که به مدت سه روز از تاریخ ۳ الی ۵ اسفند ۱۴۰۱ در انستیتو تحقیقات تغذیه و صنایع غذایی کشور برگزار می شود.

سرویس خبری: تغذیه و سلامت

منبع: مهر

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *