اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دشت سبز غرب در گفتگو با اگروفودز: با ادامه قیمت گذاری دستوری باید شاهد رکود در تولید باشیم

حمیدرضا جهانگیری معتقد است با ادامه قیمت گذاری دستوری باید انتظار رکود تولید و ورشکستگی کارخانجات را داشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، حمیدرضا جهانگیری در خصوص چشم انداز تولید در سال ۱۴۰۲ به خبرنگار ما گفت: افزایش تورم و بالا رفتن نرخ ارز و نیز افزایش ۴۰ درصدی دستمزد، بر روی همه نهاده ها و افزایش قیمت آنها تاثیرگذار است و موج گرانی را تحمیل می‌نماید.

مدیرعامل شرکت کشت و صنعت دشت سبز غرب بیان کرد: چنانچه قیمت کالاهای فرآوری شده با تبعیت از دستورات قرارگاه تنظیم بازار یا سازمان حمایت و بدون توجه به تحمیل های فوق صورت پذیرد، با رکود تولید در بسیاری از کارخانجات بخصوص کارخانجات کوچک و یا ورشکسته شدن کارخانجات مواجه خواهیم شد.

این کارآفرین بخش صنعت غذا و کشاورزی افزود: ضرورت دارد قیمت‌ کالا براساس هزینه‌های واقعی محاسبه گردد تا استمرار در تولید حفظ شود. افزایش بی رویه قیمت‌ها موجب حذف یا کاهش محصولات تولیدی در سبد مصرف‌کننده داخلی می‌شود که در صورت این اتفاق حجم فروش تولیدکنندگانی که متکی به بازار داخلی هستند کاهش یافته و ایجاد رکود می‌کند.

حمیدرضا جهانگیری در پایان پیشنهاد کرد: با قید فوریت و دعوت از پیشکسوتان صنایع غذایی از هم اکنون و براساس قیمت‌ واقعی، هزینه تمام شده مواد اولیه محاسبه و براساس آن نرخ کالای نهایی برای مصرف‌کننده نهایی مصوب گردد. این مهم می‌بایست در یک ماهه باقیمانده از سال جاری تعیین تکلیف گردد وگرنه تبعات ویرانگری را می‌بایست انتظار داشته باشیم.

سرویس خبری: صنعت غذا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *