اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

گوشت قرمز گرم وارداتی و منجمد از سلامت بالا برخوردار است

سازمان دامپزشکی کشور با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد؛ این سازمان مسوول تایید بهداشت و سلامت گوشت‌های قرمز وارداتی است و گوشت گرم وارداتی و منجمد تنظیم بازار از سلامت بالا برخوردار هستند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، از وزارت جهاد کشاورزی، در این اطلاعیه آمده است؛ سازمان دامپزشکی کشور حسب مأموریت تعریف شده، ناظر بر کنترل و تایید بهداشت و سلامت محصولات پروتئینی با منشاء خام دامی وارداتی است و تا امروز تمام گوشت‌های وارداتی به کشور دارای گواهی تأییدیه بهداشتی بوده‌اند.

این اطلاعیه می‌افزاید: همکاران خدوم این سازمان با توجه به استمرار روند واردات گوشت قرمز برای کمک به تنظیم بازار، می‌کوشند تا فارغ از توجه به هرگونه حواشی و مباحث شایعه‌‌پراکنی از سوی فرصت‌طلبان، که برای بهره‌برداری از موقعیت تقاضای مردم در بازار، اهدافی غیراخلاقی و منفعت‌جویانه را تعقیب می‌کنند، با حداکثر تمرکز و تعهد، سلامت گوشت‌های وارداتی را از لحاظ بهداشتی تحت کنترل شدید قرار دهد.

بنابر اطلاعیه سازمان دامپزشکی کشور تا امروز هیچ گونه مشکلی در عرضه گوشت سالم و بهداشتی وارداتی رخ نداده است، زیرا تنها به گوشت قرمزی که آزمایش‌های لازم را طی کرده باشد، اجازه ورود داده می‌شود.

در این اطلاعیه آمده است: بهداشت و سلامت مردم، خط قرمز سازمان دامپزشکی کشور است و نظارت بهداشتی بر محموله‌های پروتئینی با دقت و اقتدار انجام می‌گیرد.

سازمان دامپزشکی کشور در این اطلاعیه به مردم اطمینان داده است که گوشت گرم وارداتی و گوشت منجمد با هدف تنظیم بازار از سلامت بالا برخوردار است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *