اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس انجمن خرما: کمبودی در عرضه خرما ماه رمضان نداریم

رشیدفرخی گفت: با توجه به شرایط مساعد تولید پیش بینی می شود که کمبودی در عرضه خرما ماه مبارک رمضان نداشته باشیم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محسن رشید فرخی گفت: امسال میزان تولید خرما نسبت به سال قبل نه تنها کاهشی نداشته، بلکه افزایش داشته است.

به گفته او، امسال یک میلیون و ۳۰۰ هزارتن خرما در کشور تولید شده است که با این وجود مشکلی در عرضه خرما ماه مبارک رمضان نداریم.

رشیدفرخی ادامه داد: بنابر جلسه ای که با وزارت جهاد و میادین میوه و تره بار داشتیم، قرار شد غرفه هایی را در اختیار انجمن قرار دهند تا با عرضه مستقیم جلوی التهابات بازار گرفته شود.

رئیس انجمن‌خرما گفت: با توجه به تورم ۵۰ درصد و افزایش قیمت نهاده های تولید، نرخ خرما نسبت به تورم متعادل است، اما اینکه انتظار داشته باشیم که خرما به نرخ سال قبل عرضه شود، اجحاف است.

او با بیان اینکه مشکلی در عرضه خرما ماه مبارک رمضان نداریم، گفت: طبق روال همه ساله ۷۰ درصد خرمای تولیدی در داخل مصرف و مابقی صادر می شود. از این رو به سبب تولید مناسب، مشکلی در عرضه نداریم.

رشید فرخی عرضه مستقیم خرما را راه حل مناسب تنظیم بازار اعلام کرد و گفت: با توزیع مستقیم جلوی التهابات بازار گرفته می شود که با این وجود قیمت های غیرمعقول در مکان های عرضه مستقیم نداریم و در نتیجه این امر موجب شده تا قیمت در بازار کاهش یابد.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *