اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

رئیس اتاق بیرجند: بسته راهکارهای تأمین منابع مالی برای رفع مشکلات واحدهای صنعتی تدوین شود

محسن احتشام می‌گوید: باید برای حل مشکلات موجود واحدهای تولیدی، بسته راهکارهای تأمین منابع مالی در زمینه تأمین منابع مالی واحدهای صنعتی تدوین شود و همه دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی ملزم به اجرای آن شوند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از اتاق ایران؛ رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی بیرجند با تأکید بر لزوم صدور کارت بازرگانی واحدهای تولیدی بزرگ در داخل استان، گفت: با اجرایی شدن این خواسته وجوه پرداختی این واحدها به اتاق بیرجند واریز می‌شود که نه‌تنها در بخش منابع مالی اتاق کمک‌کننده است، بلکه برای توسعه اقتصادی خراسان جنوبی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

محسن احتشام افزود: اکنون سیمان قاین و کویر تایر با این موضوع موافقت کرده‌اند و برای صدور کارت بازرگانی مواد نسوز کشور در داخل استان هم اقدامات و همکاری‌هایی باید انجام شود.

وی ادامه داد: مزایایی هم برای این واحدها دیده شده که ازجمله آنها می‌توان به دوره‌های آموزشی رایگان، ورود هیئت تجاری به واحد و شرکت در غرفه‌های استان برای نمایشگاه‌های خارجی اشاره کرد.

تدوین بسته راهکارهای تأمین منابع مالی واحدهای صنعتی

وی تأکید کرد: در زمینه تأمین منابع مالی واحدهای صنعتی لازم است که بسته راهکارهای تأمین منابع مالی تدوین و تمام دستگاه‌ها و ارگان‌های دولتی ملزم به اجرای آن شوند.

احتشام درباره تأمین منابع مالی از طریق بانک‌ها هم با بیان اینکه مدیران بانک‌ها کمک می‌کنند ولی گویا مشکل در زمینه محدودیت منابع است، گفت: بانک‌های تخصصی صنعت در دیگر استان‌ها حتی واحدهای تولیدی و صنعتی را افتتاح و حمایت‌های مالی بالایی می‌کنند، که در خراسان جنوبی این‌گونه نیست.

رئیس اتاق بیرجند با بیان اینکه اگر دغدغه اشتغال داریم نیاز به حمایت واحدهای صنعتی وجود دارد، گفت: نزدیک به اتمام سال هستیم و هنوز تسهیلات تبصره ۱۸ اختصاص نیافته است.

احتشام با بیان اینکه کمبود منابع و محدودیت‌های حمایتی باعث کاهش انگیزه کارآفرین، صادرکننده و تولیدکننده می‌شود، افزود: به‌عنوان نمونه زمانی که کارآفرین می‌بیند ارزش تولید او به‌اندازه وثیقه برای دریافت تسهیلات نیست به دیگر استان‌ها خواهد رفت.

احتشام در پایان بیان کرد: بعضی از تولیدکنندگان اظهار می‌دارند نتیجه پرونده‌های ارائه شده صنایع را در برخی از بانک‌ها در عرض یک ماه و برخی از بانک‌ها باگذشت ۶ ماه دیده می‌شود، که باید راهکاری برای رفع این مشکلات دیده شود.

سرویس خبری: صنعت غذا

منبع: اتاق ایران

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *