اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل شرکت ویلوپروتئین پارس در گفتگو با اگروفودز: شرکت ویلو پروتئین پارس در لیست سبز صادرات کنسرو ماهی به کشور روسیه قرار دارد+ویدئو

فرهاد اسکندری با اشاره به اینکه سالهاست که در واردات ماهی منجمد فعالیت می‌کنیم، گفت: از سال ۹۴ با برند جدید ویلورا با هدف صادرات وارد بازار شدیم‌ ، کارخانه براساس استانداردهای اتحادیه اروپا پایه گذاری شده است.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، مهندس فرهاد اسکندری بیان کرد: در حال حاضر تنها کارخانه در لیست سبز صادرات به روسیه هستیم و کد IR این کارخانه در روسیه ثبت شده است.

وی ادامه داد: شرکت‌های زیادی در ایران کد IR دارند ولی دامپزشکی روسیه بسیار سختگیر است. تا چندین سال کدها را رجیستر نمی‌کرد و تا مدتها به دلیل همه‌گیری کرونا شرکت‌های ایرانی توسط روسیه به فراموشی سپرده شده بودند.

مدیرعامل شرکت ویلو پروتئین پارس افزود: امسال هیئت روسی برای بازدید وارزیابی شرکتهای ایرانی به کشورمان آمدند و ۴ کارخانه تولید آبزیان را بازدید کردند که متاسفانه هر ۴ مورد دچار ایراداتی بودند و بر همین اساس سازمان دامپزشکی روسیه اعلام کرد که سازوکار دامپزشکی ایران دچار مشکل است.

در همین راستا، بخشنامه جدید ۲۸ صفحه‌ای منتشر کرده و بسیاری از شرکت‌ها را در لیست قرمز قرار دادند و صادراتشان را تعلیق کردند و در بحث کنسرو ۳ شرکت رجیستر شده بود که یکی در لیست زرد قرار گرفت یعنی با شدت بیشتری باید کنترل بشود، یکی در لیست قرمز قرار گرفت ولی خوشبختانه برند ما “ویلورا” همچنان در لیست سبز باقی مانده است.

اسکندری درخصوص صادرات شرکت ویلو پروتئین پارس گفت: از قبل به روسیه صادرات داشتیم، در حال حاضر نیز ویلو پروتئین به کشورهای عراق، پاکستان، ارمنستان، بحرین، روسیه و افغانستان صادرات دارد ولی الان بیشتر تمرکزمان را روی کشور روسیه گذاشته ایم.

این فعال صنعت کنسرو در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص  قیمت گذاری دستوری و چالش تولیدکنندگان با آن بیان کرد: اساس قیمت‌گذاری دستوری زمانی صحیح است که بتوانیم قیمت ماده اولیه را نیز کنترل کنیم و با قیمت دستوری دریافت کنیم اینگونه میتوان انتظار قیمت دستوری در محصول نهایی داشت .

وی افزود: کنسروماهی از ماهی و کنسرو و در قوطی و روغن تشکیل شده است، اگر از سود بازرگانی، ایاب و ذهاب و حقوق کارگر هم صرف نظر کنیم قیمت ۳۹هزار تومان اصلا عملی نیست و خیلی شرایط این صنعت بحرانی شده است و شاید ۸۰ یا ۹۰ درصد کارخانه ها مجبور به تعطیلی شده اند. البته تعطیلی هم به راحتی صورت نمی‌گیرد چون اتهام تبانی به آنها زده می‌شود.

مدیرعامل شرکت ویلو پروتئین پارس، از تحریم به عنوان یکی دیگر از مشکلات صنعت غذا نام برد و گفت:متاسفانه تحریم گریبان تمام صنعت را گرفته و فشار بسیار زیادی را به بدنه تولید وارد کرده است.

اسکندری نوسان نرخ ارز را از دیگر چالش های فرا روی تولیدکنندگان دانست  که در پی آن قیمت مواد اولیه ایرانی را نیز تحت تاثیر قزار داده است.

مدیرعامل شرکت ویلورا در ادامه افزود: تا چند وقت قبل برای ماهی ارز نیمایی دریافت می کردیم ولی ناگهانی ارز نیمایی را برداشته اند و باید با ارز آزاد ماهی را وارد کنیم.

اسکندری گفت: تصمیم‌های ناگهانی ضربه بزرگی به تولید وارد می‌کند و باعث افزایش قیمت ماهی خارجی مش شود و به دنبال آن  قیمت ماهی ایرانی هم افزایش می یابد .

وی افزود: با توجه به این شرایط قیمت قوطی و روغن هم افزایش پیدا می‌کند و قیمت تمام شده تا ۵۰درصد افزایش می یابد، ولی تولیدکننده همچنان باید با قیمت دستوری محصول خود را عرضه کند.

این کارآفرین صنایع غذایی کشور گفت: طبق قانونی که در مجلس هم به تصویب رسیده است قبل از افزایش هر قیمتی باید این مسئله با کمیسیون‌های تخصصی مطرح شود.مثلا برای شرکت خودمان، ثبت سفارش در نهاد رسمی انجام شده و تخصیص ارز صورت گرفته است و اقدام به واردات کالا کرده ایم ولی به دلیل مسائل تحریمی، رسیدن کالا به بنادر ما تاخیر دارد و در این مدت تخصیص ارز یکماهه نیز باطل شده است که مجددا برای تخصیص ارز اقدام به تمدید کرده ایم که یک ماه است معطل این موضوع هستیم.

وی افزود: بانک مرکزی نامه ای ابلاغ کرد که ارز نیمایی داده نمی شود و باید با ارز آزاد واردات انجام دهید.

مدیرعامل شرکت ویلوپروتئین پارس تصریح کرد: برای تولید هیچ برنامه‌ریزی نمی‌توانیم انجام دهیم،متاسفانه حتی قرارداد یکماهه با کشورهای خارجی برای صادرات نمی‌توانیم منعقد کنیم چون نمی‌توانیم زیر تعهد با خریدار خارجی قرار بگیریم.

اسکندری بیان کرد: بازار صادراتی عراق را کاملا از دست داده ایم و ترکیه جای ما را گرفته است. صادرات ما بسیار افت کرده است و سال بعد بدتر هم خواهد شد.

این صادرکننده در خصوص بخش حمایتی از صادرکنندگان کشورمان گفت: استفاده از مشوق‌های صادراتی نیز قطعا بسیار سخت است مثلا با شرکت در نمایشگاه خارجی ۱۰ یا ۲۰درصد کمک هزینه داده می‌شود که ارزش ندارد. هیچ تشویق صادراتی صورت نمی‌گیرد و حتی در بازگشت ارز صادراتی بسیار دچار مشکل هستیم.

اسکندری گفت:  به عنوان مثال با دلار ۴۵هزار تومان اگر تن ماهی را یک دلار هم صادر کنیم بانک مرکزی از ما می‌خواهد یا دلار وارداتی را در سامانه نیما به قیمت ۳۰هزار تومان بفروشیم یا در سامانه ثنا بفروشیم که خرید ارز وارداتی را ممنوع کرده است. یا به صرافی‌های بانک مرکزی با چند هزار تومان پایین از نرخ بازار ارایه دهیم .اگر تاخیری در فروش ارز حاصل از صادرات صورت گیرد، تخصیص ارز باطل میشود و کارت بازرگانی تعلیق می گردد همچنین صادرات را قطع می کنند که اینگونه تولید نیز مختل می ‌شود.

وی خاطرنشان کرد: قیمت تمام شده محصول تابعی از قیمت مواد اولیه است. هرچقدر مواد اولیه در گمرک بماند ، هزینه نهایی ما افزایش میابد. هزینه دموراژ کشتی ها به نرخ ارز به کشورهای خارجی واریز می‌شود. عدم مدیریت و نداشتن علم کافی تولید را خراب می‌کند.

اسکندری در خصوص نقش تشکل ها در خصوص حمایت از تولیدکنندگان گفت: صنف ما زیرمجموعه سندیکای صنایع کنسرو ایران است و این عزیزان جلسات زیادی مخصوصا با سازمان حمایت از تولیدکنندگان و مصرف‌کننده برگزار می‌کنند. شبانه‌روز برای حل مشکلات تلاش می‌کنند ولی هیچ نتیجه ای حاصل نمی‌شود و با سرعت پایینی این مذاکرات انجام می‌شود.

به مدت یکسال با معاون وزیر جلسه ای برگزار می‌شود تا به امور آگاه شود ولی این شخص عوض می‌شود. سندیکا هم دیگر نمی‌تواند معجزه بکند. هیچ حمایتی از سمت دولت نشده و سندیکا هم علی رغم پیگیری های زیاد جوابی دریافت نمی‌کند.

مدیرعامل ویلو پروتئین پارس بیان کرد: بازار بعضی از کسب و کارها اشباع شده است. مانند صنعت کنسرو ماهی.  با برند شیلتون در بازار داخل لیدر بازار هستیم. برند ویلورا صرفا برای صادرات تولید می‌شود. ورود به بازار داخل مصادف با اعتراضات شد و متوقف گردید. پس بر روی صادرات متمرکز شدیم.

وی در پاسخ به خبرنگار ما در خصوص سبدکالایی شرکت شیلتون عنوان کرد: رب گوجه‌فرنگی ۸۰۰گرمی ، ۶۰۰گرمی شیشه ای و ۹ کیلویی حلبی، کنسرو نخود فرنگی، لوبیا و انواع سس ها  و چاشنی ها در سبد محصولات شیلتون قرار دارد.

اسکندری در خصوص ارزیابی وی از تعامل فروشگاههای زنجیره ای با تولیدکنندگان گفت: فضای موجود در بازار به گونه ای است که باید با فروشگاه‌های زنجیره‌ای تعامل داشته باشیم. درج قیمت مصرف کننده و تولیدکننده و یکسری درصدهای فروش در فروشگاه‌های زنجیره ای از دیگر مشکلات قیمت گذاری محصول است.

وی بیان کرد: رییس سازمان استاندارد گفته حتی یک گرم وزن کم مصداق کم فروشی است.  مشکلات زیادی گریبان صنعت کشور را گرفته است.

اسکندری معتقد است: یکی از دلایل شایعات پیش آمده در صنعت غذا این است که در تحصیل علم، انسان‌های باسوادی بار نیامده ایم. اخبار منفی و دروغ را به راحتی باور میکنیم.

وی گفت: رسانه ها می‌توانند در آگاهی بخشی کمک کنند . برای مثال بافت ماهی تن و مارلین و زرده باهم متفاوت هستند .که مردم باید به این موضوع آگاه شوند.

در پی شایعات وجود پنبه در کنسرو ماهی سندیکا نیز شکایت کرده بود ولی از چند نفر میتوان شکایت کرد؟

اسکندری در خصوص نقش تحقیق و توسعه در شرکت ویلو پروتئین پارس گفت: تغییر در ساختار کنسرو ماهی کار سختی است. در عملیات دربندی دچار مشکل خواهیم شد. استفاده از در شفاف نوآوری به حساب می‌آید که برخی این کار را انجام داده اند.

وی بیان کرد: بیشترین نو آوری در صنعت کنسرو می‌تواند در طعم آن باشد . مانند طعم‌های فلفلی و دودی که ابداع شده است و مردم نیز اقبال نشان بدهند. و طراحی قوطی قشنگ از دیگر نوآوری‌ها می‌تواند باشد.

فرهاد اسکندری در پایان گفت: امیدوارم شرایط موجود در کشور برای تولیدکنندگان از این بدتر نشود. فقط می‌توان صبر داشت.

برای مشاهده این ویدیو روی دکمه پلی در کادر زیر بزنید

برای مشاهده ویدیوهای صنایع غذایی در پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی به بخش چند رسانه ای مراجعه کنید.

سرویس خبری: صنعت غذا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *