اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

توقف خرید چای ایران از سریلانکا

رئیس انجمن تاجران چای کلمبو اعلام کرد ایران اعطای مجوز و ارز به واردکنندگان خود را متوقف کرده‌است، اما این وقفه موقتی است و حدود یک ماه طول می‌کشد.

 به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از بیزینس تایمز، ایران خرید چای از سریلانکا را متوقف کرده‌است. مقامات ایران اعطای مجوز برای واردات کالاهای مختلف از جمله چای را متوقف کرده‌اند.

 رئیس انجمن تاجران چای کلمبو اعلام کرد ایران اعطای مجوز و ارز به واردکنندگان خود را متوقف کرده‌است. صنعت چای در کلمبو عقیده دارد این وقفه موقتی است و حدود یک ماه طول می‌کشد.

 ایران یکی از بزرگ‌ترین خریداران چای سیلان است. این کشور ۱۵۱۲۷ تن از این چای را در ۲۰۲۰ و ۲۲۲۶۳ تن در ۲۰۱۹ خریداری کرده‌است. صادرات چای سریلانکا به ایران در سال گذشته میلادی به ۷۳٫۹۹ میلیون دلار رسید.

 طبق گفته برخی منابع، به‌خاطر تحقیقاتی که در ایران درمورد پولی که در اختیار واردکنندگان چای قرار نگرفته در حال انجام است، احتمالاً توقف واردات چای از سریلانکا تا اواسط آوریل طول می‌کشد.

 از طرف دیگر واردکنندگان سریلانکایی نگران کاهش ارزش روپیه هستند و می‌ترسند تأثیر ضعف ارزشان بیشتر از محدودیت موقت واردات ایران باشد.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: بیزینس تایمز

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *