اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

در دیدار سفیر جدید ایران در سوئیس با رئیس اتاق ایران مطرح شد؛محصولات کشاورزی و نهاده‌های دامی، حوزه مناسبی برای توسعه همکاری‌های ایران و سوئیس است

در نشست سفیر جدید ایران در سوئیس و رئیس اتاق ایران تأکید شد تمرکز سوئیس بر محصولات کشاورزی و نهاده‌های دامی و مزیت‌های ایران در این زمینه می‌تواند بستر مناسبی برای گسترش همکاری‌های دوجانبه باشد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از اتاق بازرگانی ایران؛ محمود بریمانی، سفیر جدید ایران در سوئیس با حضور در اتاق ایران با غلامحسین شافعی رئیس این اتاق، دیدار و دو طرف درباره ظرفیت‌های همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان و پارک‌های علم و فناوری در راستای توسعه همکاری با اروپا گفت‌وگو و تبادل نظر کردند.

در این جلسه بر ضرورت تقویت روابط اتاق‌های ایران و سوئیس به عنوان نمایندگان بخش‌های خصوصی دو کشور تأکید و عنوان شد هم اکنون برخی شرکت‌های سوئیسی در بخش‌های غذایی و دارویی در ایران فعالیت می‌کنند که لازم است این فعالیت‌ها با محوریت بخش خصوصی و همکاری‌های دوجانبه گسترش و تعمیق یابد.

طرفین همچنین با متنوع توصیف کردن فعالیت‌های تجاری و صنعتی در کشور سوئیس، تمرکز صادرات سوئیس را بر محصولات کشاورزی و نهاده‌های دامی دانستند که می‌تواند زمینه مناسبی برای گسترش همکاری‌های دوجانبه باشد.

پایداری و ارتقای روابط دو کشور و وابستگی آن به توسعه تعاملات اقتصادی و تجاری میان دو طرف از سایر مواردی بود که سفیر جدید ایران در سوئیس بر آن تأکید کرد.

همچنین اتاق ایران علاقه‌مندی خود را برای تبادل هیات‌های تجاری و اقتصادی با سوئیس اعلام کرد که مورد استقبال سفیر جدید ایران در این کشور قرار گرفت. همچنین در خصوص مطالعات تهاتر و همکاری در زمینه انتقال دانش روش‌های نوین آبیاری نیز در این جلسه بحث و گفتگو صورت گرفت.

سرویس خبری: کشاورزی

منبع: اتاق ایران

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *