اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

۴ میلیون و ۲۰۰ هزارهکتار اراضی کشاورزی زیر کشت دیم رفت

معاون وزیر جهاد گفت: ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار هکتار از دیمزارهای کشور در راستای افزایش تولید و امنیت غذایی زیر پوشش طرح جهش تولید رفت.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ علیرضا مهاجر گفت: افزایش تولید، تأمین امنیت غذایی، افزایش درآمد کشاورزان و استفاده از آب سبز مهمترین اهداف طرح جهش تولید در دیمزارهای کشور است که مقام معظم رهبری در این خصوص تاکیدات فراوانی داشتند.

به گفته او، در طرح جهش تولید، غلات، انواع حبوبات، دانه‌های روغنی و انواع علوفه‌های دامی کشت شده است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد: یکهزار نفر از کارشناسان سازمان نظام مهندسی در سطح کشور در اجرای این طرح مشارکت‌ دارند که برای بهره‌وری زیاد در امر آموزش کشاورزان تلاش می‌کنند.

او در بخش دیگری از سخنانش به مشارکت ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در طرح جهش تولید تاکید کرد و گفت: این ستاد تسهیلات کم‌بهره برای خرید انواع ادوات کشاورزی در اختیار بهره‌‌برداران قرار می‌دهد و همچنین در سایر بخش‌ها نیز کمک‌رسان است.

مهاجر، تغذیه گیاه را از اهداف طرح جهش تولید دانست و گفت: متاسفانه کشاورزان تنها از کود ازت و اوره استفاده می‌کنند و از سایر کودهای مهم از جمله پتاس غافل هستند.

او گفت: کود ازت و اوره برای رشد گیاه مناسب است و ضرورت دارد برای مقاومت گیاه در برابر سرما از کودهای مختلف از جمله پتاس استفاده کرد.

معاون امور زراعت در ادامه سطح اراضی دیم کشور را هشت میلیون و ۵۰۰ هزار هکتار اعلام کرد و گفت: از مجموع این میزان چهار میلیون هکتار گندم، ۲ میلیون هکتار باغ و مابقی نیز سایر محصولات و آیش است.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *