اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

عشایر جنوب کرمان سالانه سه هزار تن گیاه دارویی تولید می‌کنند

مدیرکل امور عشایر جنوب کرمان گفت: عشایر جنوب این استان سالانه بیش از ٢ هزار و ٩٠٠ تن انواع گیاهان دارویی را از سطح بیش از سه هزار و ۵٠٠ هکتار مراتع و مزارع برداشت و به بازار عرضه می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از ایرنا ناصر احمدیوسفی در نشست با مدیرکل ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) کرمان افزود: عشایر جنوب این استان در قالب ۱۷ هزار و ۳۲ خانوار در پهنه جغرافیای هفت شهرستان جنوبی فعالیت دارند و عمده فعالیت عشایر این منطقه دامداری است اما در کنار شغل دامداری در حوزه تولید گیاهان دارویی نیز فعالیت چشمگیری دارند.

وی اظهار داشت: یکی از برنامه های سازمان امور عشایری جنوب کرمان در کنار سایر خدمات که به جامعه عشایری ارائه می کند پشتیبانی و حمایت از تولیدات حوزه عشایر است.

مدیرکل امور عشایر جنوب استان کرمان ادامه داد: بر همین اساس چهار طرح اقتصادی در حوزه تولید و اشتغال برای جامعه عشایری توسط سازمان امور عشایر ایران تعریف و به استانها برای اجرا ابلاغ شده که در قالب زنجیره تامین و تولید گوشت قرمز، تولید و توسعه کشت گیاهان دارویی، توسعه گردشگری عشایری و تولید و عرضه صنایع دستی عشایری است.

وی یادآور شد: ۱۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی از محل اعتبارات تبصره ۱۶ قانون بودجه ۱۴۰۱ سهم عشایر جنوب استان کرمان خواهد بود که در قالب این چهار طرح از طریق بانکهای عامل با مشارکت بنیاد برکت وابسته به ستاد فرمان اجرایی حضرت امام (ره) استان کرمان به عشایر دارای طرح توجیهی پرداخت خواهد شد.

احمدیوسفی گفت: اجرای این طرح ها می تواند نقش مهمی در حوزه رشد تولید داشته باشد و امیدواریم بتوانیم گامی در راستای بهبود معیشت عشایر و تحقق شعار سال برداریم.

وی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های مجموعه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) استان کرمان و بنیاد برکت اظهار داشت: این مجموعه ها همواره نقش مهمی در توانمندسازی روستاییان و عشایر داشته و تاکنون خدمات گسترده ای در سطح استان بویژه جنوب کرمان در بخش های مختلف ارائه کرده است.

سرویس خبری: استان ها

منبع: ایرنا

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *