اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه: جوجه ریزی فروردین به ۱۰۸ میلیون قطعه می رسد

محمدرضا صدیق پور گفت: برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی فروردین به ۱۰۷ تا ۱۰۸ میلیون قطعه برسد که با این وجود کمبودی در عرضه نداریم.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا صدیق پور گفت: برآوردها حاکی از آن است که تولید جوجه در فروردین به ۱۰۷ تا ۱۰۸ میلیون قطعه برسد، هرچند به سبب افزایش هزینه های تولید، قیمت تمام شده بالا رفته است.

او قیمت کنونی هرقطعه جوجه یکروزه را ۱۰ تا ۲۲ هزارتومان اعلام کرد و گفت: شرایط تولید به گونه ای باید مدیریت شود تا مشکلی در بحث تنظیم بازار رخ ندهد.

صدیق پور با بیان اینکه کمبودی در عرضه مرغ نداریم، گفت: با توجه به آنکه در ماه های گذشته هرکیلو مرغ ۱۰ تا ۱۵ هزارتومان کمتر از نرخ مصوب عرضه می شد، در شرایط کنونی انتظار مردم آن است که مرغ به همان نرخ به فروش برسد، درحالیکه با احتساب هزینه های تولید، قیمت هرکیلو مرغ کمتر از ۷۳ تا ۷۴ هزار تومان نیست‌.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: قیمت کنونی هرکیلو مرغ گرم ۵۰ تا ۵۴ هزارتومان است که براین اساس مرغ گرم ۶۷ تا ۶۸ هزارتومان باید عرضه شود و فروش با نرخ های بالاتر گرانفروشی است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *