اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

اهتمام در توزیع به موقع سموم کشاورزی مورد نیاز کشور

دفتر آفت‌کش‌های سازمان حفظ نباتات بر توزیع به موقع آفت‌کش‌های مورد نیاز استان‌ها، توسط تولید کنندگان و واردکنندگان سموم کشور تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از وزارت جهاد کشاورزی؛ مدیرکل دفتر آفت‌کش‌های سازمان حفظ نباتات کشور، طی ابلاغیه‌ای به روسای انجمن‌های تولید کنندگان و واردکنندگان کود و سم ایران از آن‌ها خواست نسبت به توزیع به موقع آفت‌کش‌های مورد نیاز استان‌ها اهتمام ویژه‌ای داشته باشند.

تاکید بر پیگیری توزیع به موقع آفت‌کش‌ها

در این نامه آمده است؛ با توجه به گزارش‌های متعدد واصله از سطح کشور مبنی بررخوداری برخی از شرکت‌های تولید کننده و وارد کننده آفت‌کش‌ها از توزیع آفت‌کش‌های مورد نیاز به عاملین مجاز توزیع و داروخانه‌های گیاه‌پزشکی مستقر در استان‌ها ضمن اطلاع‌رسانی عاجل به کلیه اعضای آن انجمن و … مبنی بر لزوم توزیع به موقع آفت‌کش‌های مورد نیاز در مناطق نسبت به پیگیری موضوع فوق تا رفع هرگونه کمبود اقدام عاجل به عمل آورند.

برخورد با خاطیان طبق ضوابط و مقررات

در ادامه این نامه آمده است؛ در صورت ارسال گزارش‌های موردی با جزئیات کامل توسط مدیریت‌های حفظ نباتات مبنی بر خودداری برخی از شرکت‌ها از عرضه سموم مورد نیاز، استان در صورت اثبات موجودی از طریق سامانه مانیتورینگ براساس تعهدات ذیل پروانه طبق ضوابط و مقررات با شرکت‌های خاطی برخورد خواهد شد.

سرویس خبری: کشاورزی

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *