اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

اعلام قیمت جدید جوجه یک روزه به مرغداران/ قیمت ها از جوجه جوان تا مسن فرق می کند

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: قیمت واقعی جوجه یک روزه از ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان براساس نژاد (سویه)، جنس و سن جوجه متفاوت است و این قیمت در جوجه جوان و کمی مسن در نوسان است که در اختیار اتحادیه مرکزی قرار می‌گیرد.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از فارس؛ محمدرضا صدیق‌پور درخصوص واگذاری مسئولیت تنظیم بازار و برنامه‌ریزی تولید به تشکل‌ها اشاره کرد و گفت: واگذاری اختیارات تنظیم بازار و تولید به اتحادیه ها اقدامی بزرگ و شایسته تقدیر است. امیدواریم در بحث تخصصی کار ما که همان جوجه یک‌روزه هست، همکاری و ارتباط تنگاتنگی با تشکل‌ها در بحث تولید ایجاد شود.

دبیر انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یکروزه با بیان این که همکاری با تشکل‌ها پیش نیاز تامین گوشت مرغ مورد نیاز کشور است، گفت: در نظر داریم، جوجه یک روزه را با قیمت مصوبی که طی جلسات کارشناسی تعیین شده است در اختیار واحدهای تولید کننده مرغ گوشتی قرار دهیم.

وی خاطرنشان کرد: قیمت واقعی جوجه یک روزه از ۱۵ هزار و ۹۰۰ تومان تا ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان براساس نژاد (سویه)، جنس و سن جوجه متفاوت است و این قیمت در جوجه جوان و کمی مسن در نوسان است که در اختیار اتحادیه مرکزی قرار می‌گیرد.

به گفته وی، متقاضیان در استان‌ها براساس جوجه‌های مورد نیاز به اتحادیه مرکزی درخواست می‌دهند و ما نیز در این خصوص همکاری لازم را خواهیم داشت تا با در اختیار قرار دادن جوجه با قیمت ثابتی که طی یکسال مد نظر است، در خدمت تولید کنندگان و امنیت غذایی جامعه باشیم.

صدیق‌پور تصریح کرد: هیچگونه مشکلی در ارتباط با تامین جوجه یک روزه مورد نیاز کشور طی ماه های آینده نداریم و با تمام توان در خدمت تولید کنندگان مرغ گوشتی هستیم.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: فارس

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *