اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

دبیرانجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه: تولید ماهانه گوشت مرغ به ۲۲۰ هزارتن می رسد

محمدرضا صدیق پور گفت: برآوردها حاکی از آن است که جوجه ریزی خرداد به ۱۲۰ میلیون قطعه برسد که براین اساس ۲۲۰ هزارتن گوشت مرغ تولید می شود.

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی(اگروفودز)، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمدرضا صدیق پور گفت: اکنون متوسط قیمت هرقطعه جوجه یکروزه ۱۲ تا ۱۳ هزارتومان است، درحالیکه مرغداران با مطرح کردن ۱۶ تا ۱۷ هزارتومان به عنوان بالاترین نرخ جوجه یکروزه بدنبال مطرح کردن بحث گرانی هستند.

او تقاضای کاذب برای خرید جوجه را علت اصلی عرضه با نرخ های بالا مطرح کرد و افزود: در ارتباط با بحث قیمت جوجه،  تفاهم نامه ای با اتحادیه سراسری مرغداران گوشتی امضا کردیم که در صورت فراهم شدن سازوکارهای لازم، جوجه با نرخ مصوب در اختیار مرغداران قرار می گیرد.

صدیق پور ادامه داد: هر میزان جوجه ریزی که در کارگروه تخصصی وزارت جهاد مطرح شود،  همان میزان را تولید خواهیم کرد. اما انتظار تولیدکنندگان جوجه یکروزه آن است که همانند سال قبل شرایط به گونه ای نباشد که هر قطعه جوجه یکروزه برای مدت زمان ۹ ماه با نرخ یک هزارتومان،  ۲ هزارتومان و حتی رایگان توزیع شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه گفت: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته در اردیبهشت میزان جوجه ریزی به ۱۱۶ تا ۱۱۷ میلیون قطعه می رسد و همواره پیش بینی می شود که جوجه ریزی خرداد به ۱۲۰ میلیون قطعه برسد که براین اساس تولید ماهانه گوشت مرغ ۲۱۰ تا ۲۲۰ هزارتن خواهد بود که این میزان جوابگوی نیاز بازار داخل است.

سرویس خبری: دام و طیور و آبزیان

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *