اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل شرکت ویلورا:مشکلاتی نظیر برگشت ارز حاصل از صادرات و افزایش افسار گسیخته مواد اولیه قدرت صادرات را کاهش داده است +ویدئو

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی” اگروفودز”،مهندس فرهاد اسکندری در حاشیه سی امین نمایشگاه بین المللی ایران اگروفود گفت: با سیاستها و عملکرد دولت برخلاف شعار سال حرکت می کنیم و متاسفانه شاهد مهار تولید و رشد تورم هستیم. نمایشگاه با آشنایی با توزیع کنندگان داخلی و توسعه صادرات است و امیدواریم خیلی سریع از بحث تحریم ها عبور کتیم تا بتوانیم صادارت محصولات خودمان را گسترش دهیم.

مدیرعامل شرکت ویلو پروتئین پارس”ویلورا” افزود: به خاطر مشکلاتی نظیر برگشت ارز حاصل از صادرات و افزایش افسار گسیخته مواد اولیه با دو چالش مواجه شدیم ، با افزایش قیمت ماهی تون ، قیمت تمام شده ما به شدت رشد داشته است و قادر نیستیم با رقبای تایلندی،ترک، چین رقابت کنیم، چرا که قدرت چانه زنی نداریم .

این تولیدکننده کشورمان تصریح کرد: مسئله بعدی صادراتی که انجام می دهیم اگر دلار ۵۰ هزار تومان است، و ما یک دلار می فروشیم، نمی توانیم براساس پنجاه هزار تومان قیمت گذاری کنیم ، چرا که باید با قیمت به مراتب پایین تر به مرکزی این ارز را پس بدهیم، پس مجبور هستیم قیمت را بالاتر اعلام کنیم یا ضرر بدهیم برای همین با سیاستگذاری صورت گرفته قابل پیش بینی است صادرات کشور نه تنها در بخش صنایع غذایی بلکه درهمه صنایع با مشکل روبرو شود و روند کاهشی داشته باشد .

اسکندری با مثبت ارزیابی کردن کیفیت نمایشگاه ایران اگروفود، این رویداد را از بزرگترین نمایشگاه های صنایع غذایی در منطقه دانست و بیان کرد:امیدواریم دولت با حمایت از تولیدکنندگان ، باعث شود که به سمت شعار سال حرکت کنیم .

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *