اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اگروفودز | نیازمندی های صنایع غذایی و کشاورزی
اخبار صنایع غذایی و کشاورزی

مدیرعامل گروه تروند زعفران و عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی ایران عنوان کرد: لزوم راه اندازی معاونت توسعه بازار و بازاریابی در اتاق ایران+ ویدیو

به گزارش پایگاه خبری صنعت غذا و کشاورزی”اگروفودز”،دکتر محسن احتشام در حاشیه سی امین نمایشگاه ایران اگروفود گفت:نمایشگاه امسال بسیار پربارتر از سالهای گذشته برگزارشده است که نشان از توانمندی بالای صنعت غذا در کشور است .

مدیرعامل گروه تروند زعفران افزود: این صنعت حرفهای زیادی برای گفتن در بازارهای جهانی دارد، هر کدام از محصولات ما مزیت های خاص خود را دارد، امیدواریم شرایطی مهیا شود که بتوانیم محصولات غذایی کشورمان به سراسر جهان صادر شود.

عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران در خصوص ارزیابی ایشان از انتخابات اتاق بازرگانی و پیش بینی عملکرد این اتاق در چهار سال آینده بیان کرد: پیش بینی آینده اتاق به تصمیم تک تک اعضای هیئت نمایندگان در انتخاب افرادی است که توانمندی های لازم را برای اداره اتاق داشته باشند.

احتشام افزود: کسانیکه درصدد اداره اتاق هستند باید تجربه، تخصص و تبحر کافی را داشته باشند ضمن اینکه متعهد نیز باشند. این افراد به نحوی می توانند اتاق را متحول کنند که اتاق در آینده بتوان به خواسته ها و نیازهای اعضای خود و توقعات اجتماعی پاسخگو باشد.

وی بیان کرد: ارزیابی من این است که انتخابات این دوره نسبت به قبل متفاوت است و همه عزم خود را جزم کرده اند که تحولی در اتاق صورت بگیرد که بتواند تغییری در ساختار و روش های اتاق بشود.

احتشام افزود: به عنوان عضو هیئت نمایندگان و تولیدکننده و صادرکننده انتظار دارم که اتاق بازرگانی در توسعه صادرات کالاهای غیر نفتی نقش آفرینی بیشتری داشته باشد و حضور پر رنگ تری در بازارهای جهانی داشته باشیم این بستر را اتاق باید فراهم کند.

این عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی خاطرنشان کرد: یکی از پیشنهادهایی که در برنامه هایم داشتم راه اندازی معاونت توسعه بازار و بازاریابی است که بتواند زیرساخت های توسعه صادرات در داخل و خارج از کشور با توجه به منابع خوب اتاق بازرگانی را درست کند.

وی افزود: باید در اتاق بازرگانی فرآیندها را به سمتی ببریم که خلق ارزش کنیم و نگاه توسعه ای داشته باشیم،اتاق باید در این زمینه متحول شود، اتاق های مشترک حمایت شوند تا بازوهای قدرتمندی برای توسعه صادرات باشند، کمیسیون های اتاق واقعا تخصصی باشند و همچنین اتاق تخصص گرا باشد.

مدیرعامل گروه تروند زعفران درخصوص تحقق شعار سال گفت: در وهله اول کاهش تورم بستگی به افزایش تولید دارد، اگر از تولید حمایت شود و تولید بتواند در بازارهای جهانی برای خود جایگاهی بسازد،قطعا با افزایش ارزآوری،تورم کاهش می یابد.

اولین قدم در عمل از تولید حمایت شود ولی ما هنوز قوانین دست و پاگیری داریم و باید موانع را برداشت هر روز بخشنامه های عجیبی می آید که مناسبتی با محصول ندارد به عنوان مثال وزارت جهاد کشاورزی امثال مجددا برای محصولی همچون زعفر ان که در کویر پرورش نیم درصد عوارض آب مجازی می گذارند.

وی افزود : آیا زعفران قابل مقایسه با محصولاتی نظیر هندوانه،خربزه و سبزیجات است؟ ما نسبت به این تصمیم گیری ها گله مندیم و امیدواریم این موانع به نح احسن برداشته شود.

احتشام بیان کرد: بحث دیگر مشکل نقدینگی در واحدهای تولیدی است متاسفانه با تورم موجود تولیدکنندگان ما فقیر شده اند. افزایش قیمت سرسام آوری در مواد اولیه به وجود آمده است، در این بخش سیاستهای انقباضی ایجاد شده که به تولیدکننده تسهیلات نمی دهند و چطور می توان افزایش تولید داشت ؟این سیاستی است که با شعارهای اعلام شده همخوانی ندارد. از طرفی علی الرغم صحبتهای انجام شده هنوز مسائلی چون برگشت ارز حاصل از صادرات حل نشده و صادرکنندگان با چالش بزرگی روبرو شده اند.

اشتراک گذاری

مطالب مرتبط

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *